789 270 887 krisoff1@wp.pl

Osuszanie wilgoci technologicznej

Osuszanie z wilgoci w trakcie remontu ?

Wilgoć technologiczna – budowlana  – jest to woda używana do wytworzenia materiału i prac wykończeniowych tj :KRISOFF osuszanie wilgoci technologicznej

  • do wylewek
  • do tynkowania
  • do gładzi
  • itd

Odparowanie wody , w naszym klimacie o dość wysokim zawilgoceniu powoduje , że szybkie dosuszenie pomieszczeń jak i budynku staje się bardzo ciężkie . W naszych warunkach klimatycznych, w przypadku muru tradycyjnego grubości 40 cm (półtorej cegły), nawet dłużej niż trzy lata. Ściany cieńsze dosychają oczywiście  szybciej , może wystarczyć nawet półtora roku. Z kolei jednak położenie tynku przedłuża ten czas o rok do dwóch lat, zależnie od użytego materiału i grubości tej powłoki.

Na dzień dzisiejszy dzięki osuszaniu pojedynczych pomieszczeń jak i budynków z wilgoci technologicznej możliwe jest szybsze zakończenie prac i oddawanie pomieszczeń do użytku a dzięki temu firmy unikają płacenia kar umownych za przekroczenie terminu .

Niestety u nas większość firm budowlanych nie przewiduje budżetu na osuszanie ratując się jedynie doraźnie w razie awarii lub jeżeli u klienta wilgotność przekracza dopuszczalne normy i powoduje problemy dalszego użytkowania .

Na zachodzie jak i w Polsce w dużych miastach osuszanie stało się naturalnym procesem budowy i jest uwzględniane w fazie projektu !

Niestety firmy , które nigdy nie używały osuszaczy powietrza dalej starają radzić sobie dawnymi metodami tj stosowanie nagrzewnic powietrza i wietrzenie .

Różnica między osuszaczami a nagrzewnicami jest taka , że do osuszania osuszaczami nie używa się wysokiej temperatury, lecz suchego powietrza, co eliminuje ryzyko uszkodzenia osuszanych materiałów .

” Osuszanie nagrzewnicami “ powoduje wsiąkanie wilgoci w głąb materiałów !!! Jest to pozorny efekt , który naraża inwestora na koszty poprzez wysokie zużycie energii i problemy związane z usuwanie pleśni w późniejszym okresie !!! A także niebezpieczeństwo uszkodzenia nie tylko wyposażenia budynku (temperatura powietrza na wylocie nagrzewnicy może wynosić nawet +250 st C) ale i ścian na skutek prężności pary wodnej.

Korzystając odpowiednio z osuszaczy powietrza można dosuszyć pomieszczenia nie przerywając prac budowlanych .

W czasach, kiedy stawianie domu ciągnęło się latami, zadowalający stopień suchości przegrody osiągały przed rozpoczęciem użytkowania. To był podstawowy sposób pozbywania się wilgoci budowlanej. Obecnie czas wznoszenia budynku znacznie się skrócił. Wymaga to przestrzegania właściwych reżimów technologicznych. Zdarzają się jednak wykonawcy mało fachowi lub niesolidni, którzy tych reżimów nie przestrzegają. Przekazują budynek z wilgocią budowlaną zamkniętą pod powłoką izolacyjną czy płytą gipsowo-kartonową (suchy tynk). O tym, że tak było, użytkownik dowiaduje się dopiero po upływie kilku miesięcy: na nowych ścianach pojawiają się plamy grzyba domowego.

Osuszanie wilgoci technologicznej warmińsko mazurskie .

Osuszanie tynków i posadzek .

Usuń swój problem z wilgocią i zadzwoń 789 270 887 !

Kontakt

Obsługujemy z osuszaniem województwa warmińsko-mazurskie , podlaskie , mazowieckie , kujawsko pomorskie , pomorskie a w nich miejscowości takie jak :

Augustów , Barczewo, Bartoszyce , Biała Piska , Biskupiec , Bisztynek , Braniewo , Brodnica , Dobre Miasto ,Działdowo , Dzierzgoń , Elbląg , Ełk , Frombork , Giżycko , Gdynia , Gdańsk , Sopot , Gołdap , Górowo Iławeckie , Iława , Jeziorany , Kętrzyn, Kisielice , Korsze , Kolno , Łomża, Łapy , Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Grajewo, Suwałki , Sejny , Sokółka , Lidzbark , Lidzbark Warmiński , Lubawa , Mikołajki , Miłakowo , Miłomłyn , Młynary, Lubawa , Chorzele , Ostrów Mazowiecka ,Płońsk , Pułtusk , Wyszków , Ciechanów , Mława , Piecki , Przasnysz , Mońki , Morąg , Mrągowo , Nidzica , Nowe Miasto Lubawskie , Olecko , Olsztyn , Olsztynek , Orneta , Orzysz , Ostrołęka , Ostróda , Pasłęk , Pasym , Pieniężno , Pisz , Reszel , Ruciane-Nida , Ryn , Sępopol , Susz , Szczytno , Suwałki , Węgorzewo , Zalewo , Żuromin .

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą