789 270 887 krisoff1@wp.pl

Fosforowodór PH3 co to jest ?

QuickPhos Pellet i QuichPhos Tablets 56GE to środki ochrony roślin wydzielające fosforowodór.

ŚRODEK PRZEZNACZONY DO STOSOWANIA PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW PROFESJONALNYCH, KTÓRZY UKOŃCZYLI SZKOLENIE W ZAKRESIE STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN METODĄ FUMIGACJI.

KRISOFF to firma wykonująca zabiegi przy użyciu fosforowodoru !!! Tel 789270887

 

Nie prowadzimy sprzedaży, ani nie udzielamy żadnych informacji nt jak stosować !!!

Tylko usługa.

Nie bierzemy udziału w nielegalnej czynności.

OSTRZEGAMY PRZED NIEBEZPIECZEŃSTWEM stosowania na własną rękę !!!

KRISOFF robaki w zbożu

FOSFOROWODÓR.

Jeżeli jesteś na tej stronie to prawdopodobnie interesujesz się tym gazem .

Poszukaj w internecie dla swojego bezpieczeństwa jak niebezpieczna jest to substancja i ile zginęło od niej osób – oczywiście o wielu osobach nic nie znajdziesz .

https://policja.pl/pol/aktualnosci/82436,Policjanci-wyjasniaja-okolicznosci-zatrucia-5-osobowej-rodziny.html

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1528480%2Crozlozyl-trutke-na-szczury-14-miesieczne-dziecko-smiertelnie-zatrulo-sie

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zly-stan-kanalow-wentylacyjnych-oraz-bledy-zalogi-to-przyczy,nId,2283339#crp_state=1

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/rozlozyl-trucizne-w-kamieniu-pomorskim-zmarlo-dziecko-jest-akt-oskarzenia/

https://expressilustrowany.pl/biznesmen-spod-lodzi-zatrul-sie-fosforowodorem-chcial-wybic-pajaki-z-wietnamu/ar/9130447

Działanie toksyczne i inne szkodliwe działanie biologiczne na ustrój człowieka: gaz bardzo toksyczny, drażniący, powoduje obrzęk płuc, uszkodzenie mięśnia sercowego, układu nerwowego, wątroby.

Drogi wchłaniania: drogi oddechowe.

Objawy ostrego zatrucia: w stężeniach przekraczających nieco dopuszczalne chwilowe: zaczerwienienie, łzawienie i ból oczu, kaszel, duszność i zawroty głowy. Objawy te sygnalizują ryzyko wystąpienia obrzęku płuc w okresie do 3 dni od narażenia. Mogą wystąpić zaburzenia koordynacji ruchów, drżenie. W większych stężeniach może wystąpić ból w klatce piersiowej, krwioplucie. Fosforowodór w stężeniu 500-700 mg/m3 może spowodować w ciągu 30 minut śmierć poprzedzoną drgawkami, utratą przytomności, spadkiem ciśnienia tętniczego krwi, zaburzeniami rytmu serca.
Gdy stężenie wynosi ok. 1500 mg/m3, śmierć może nastąpić po kilku oddechach.
Następstwem zatrucia może być uszkodzenie wątroby i nerek.
Bezpośredni kontakt z wilgotną skórą lub przez mokrą odzież powoduje powstanie kwasu fosforowego i oparzenia chemiczne skóry.

Objawy zatrucia przewlekłego: narażenie na fosforowodór w niewielkim stężeniu może powodować niedokrwistość, przewlekłe zapalenie oskrzeli, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, ze strony układu nerwowego (zaburzenia wzroku, mowy, ruchowe).

PIERWSZA POMOC

Niezbędne leki: tlen, deksametazon do podawania inhalacyjnego, hydrokortyzon, furosemid.
Odtrutki: nie są znane.
Leczenie: postępowanie objawowe.

ZATRUCIE INHALACYJNE

Uwaga: o ryzyku zatrucia inhalacyjnego świadczy podrażnienie oczu; jeżeli odzież jest mokra, należy ją natychmiast zdjąć i osuszyć skórę.

Przytomny
Pierwsza pomoc przedlekarska:
Wynieść poszkodowanego z miejsca narażenia. Zapewnić bezwzględny spokój (bezruch) w pozycji siedzącej; wysiłek fizyczny może wyzwolić obrzęk płuc. Chronić przed utratą ciepła. W razie duszności podawać tlen, najlepiej przez maskę. Wezwać lekarza.
Pomoc lekarska:
Kontynuować podawanie tlenu. Można podać do inhalacji deksametazon. Transport do szpitala karetką reanimacyjną PR pod nadzorem lekarza.

Nieprzytomny
Pierwsza pomoc przedlekarska:
Wynieść poszkodowanego z miejsca narażenia. Ułożyć w pozycji bocznej ustalonej. Usunąć z jamy ustnej ruchome protezy i inne ciała obce. Odessać przez cewnik strzykawką wydzielinę z nosa i jamy ustnej. Jeżeli nie oddycha, zastosować sztuczne oddychanie metodą usta-usta albo za pomocą aparatu typu AMBU. Założyć stałą drogę dożylną (pielęgniarka). Pilnie wezwać lekarza.
Pomoc lekarska:
Objawy rozpoczynającego się obrzęku płuc uzasadniają: podanie dożylne hydrokortyzonu, furosemidu. W razie zaburzeń oddychania zaintubować, zastosować sztuczne oddychanie za pomocą aparatu typu AMBU. Kontrolować akcję serca (EKG).
Transport do szpitala karetką reanimacyjną PR pod nadzorem lekarza bez przerywania leczenia.
Uwaga: w każdym przypadku narażenia w warunkach awarii lub przekroczenia dopuszczalnego stężenia chwilowego (0,8 mg/ł), konieczne jest przewiezienie osoby narażonej do szpitala ze względu na zagrożenie obrzękiem płuc, nawet przy niewielkich objawach podrażnienia oczu i górnych dróg oddechowych oraz w przypadku kontaktu gazu z mokrą skórą, odzieżą.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zostaw wykonanie tej usługi dla firmy KRISOFF. 

Zadzwoń 

789-270-887

Nie prowadzimy sprzedaży , ani nie udzielamy żadnych informacji nt jak stosować !!! Tylko usługa. Nie bierzemy udziału w nielegalnej czynności.

Zadaj sobie pytanie !!!

Czy zaoszczędzenie od 100zł do kilkuset złotych na usłudze jest warte ryzykowania zdrowia , życia swojego, swoich bliskich lub osób biorących udział w zabiegu ?

 

Jeżeli podejmujesz decyzję , że sam będzie ryzykował z zakupem ( i kontrolą po zakupową ) i stosowaniem to chociaż przeczytaj dokładnie poniższe informacje .

PRZEZNACZENIE – QUICKPHOS jest środkiem owadobójczym i gryzoniobójczym w formie tabletek emitujących gaz drogą reakcji chemicznej, o działaniu gazowym przeznaczonym do fumigacji /dezynsekcji ziarna zbóż (pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, proso, sorgo) i nasion grochu oraz materiału siewnego w magazynach i przechowalniach, w komorach elewatorów i w silosach.

Środek zwalcza jaja, larwy i formy dorosłe następujących szkodników magazynowych: strąkowca grochowego, wołka zbożowego, omacnicy spichrzanki, mklika mącznego, wołka ryżowego, spichrzela surinamskiego, rozpłaszczyka rdzawego, trojszyka gryzącego, trojszyka ulca, rozkruszek mączny.

Fosforowodór – jest związkiem o małym ciężarze cząsteczkowym i niskiej temperaturze wrzenia , gwałtownie przenika powietrze i głęboko przenika do takich produktów jak zboże w pryzmach lub przez materiały szczelnie opakowane . Gaz wytwarzany jest z odpowiednich formulacji fosforków metali ( zwykle glinu lub magnezu ) , które zawierają dodatkowe związki regulujące uwalnianie się gazu.

Fosforek glinu jest produkowany w postaci tabletek , pelletek , małych saszetek z dodatkowymi materiałami , takimi jak karbaminian amonu , dwuwęglan amonu , mocznik lub parafina , które regulują uwalnianie gazu i zapobiegają zapaleniu produktu .

Fosforowodór jest związkiem niezwykle toksycznym dla wszystkich zwierząt i dlatego należy unikać kontaktu nawet z najmniejszymi dawkami fumigantu .

Działanie toksyczne może być wynikiem przedostania się związku do przewodu pokarmowego lub układu oddechowego , ponieważ nie jest absorbowany przez skórę . Stężenie w powietrzu ok 2000ppm jest zabójcze dla człowieka w bardzo krótkim czasie .

Fosforowodór jest zaliczany do najbardziej toksycznych fumigantów dla szkodników magazynowych ( tj strąkowca grochowego, wołka zbożowego, omacnicy spichrzanki, mklika mącznego, wołka ryżowego, spichrzela surinamskiego, rozpłaszczyka rdzawego, trojszyka gryzącego, trojszyka ulca ) .

Gaz jest trucizną działającą bardzo powoli i może być stosowany w małych stężeniach jeśli czas ekspozycji jest odpowiednio długi .

W zabiegach gazowania zboża w zależności od temperatury , wymagany jest czas ekspozycji wynoszący 4 lub więcej dni . Toksyczność fumigacji zboża spada w temperaturze poniżej 5st C . Czas zabiegu nie powinien być skracany stosowaniem wyższych stężeń niż zalecanych , gdyż wyższe dawki mogą działać narkotycznie a przez to obniżać śmiertelność owadów w zbożu .

Gazowanie zboża działa na owady toksycznie przez blokowanie oddychania i jest w tym bezkonkurencyjny , jednak tylko w obecności tlenu . W przypadku braku tlenu nie jest wdychany przez owady i nie ma działania toksycznego . Działanie fosforowodoru jest wzmacniane przez dwutlenek węgla i jeśli obydwa gazy są stosowane jednocześnie czas ekspozycji może być skrócony .

Niektóre stadia rozwojowe owadów są znacznie bardziej odporne . Najtrudniej jest zabić jaja i poczwarki, podczas gdy larwy i osobniki dorosłe giną o wiele szybciej . Odporność ta może być pokonana przez wydłużony okres ekspozycji .

Firma od do fumigacji gazująca zboże budynki : Mrągowo, Olsztyn, Giżycko, Gołdap, Ełk, Augustów, Zambrów, Łomża, Ostrołęka, Przasnysz, Ciechanów, Myszyniec, Nidzica, Działdowo, Iława, Ostróda, Elbląg, Pasym, Morąg, Szczytno, Pisz .

Zwalczanie robaków zbożowych

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą