789 270 887 krisoff1@wp.pl

Fosforowodór PH3 co to jest ?

QuickPhos Pellet i QuichPhos Tablets 56GE to środki ochrony roślin wydzielające fosforowodór .

ŚRODEK PRZEZNACZONY DO STOSOWANIA PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW PROFESJONALNYCH, KTÓRZY UKOŃCZYLI SZKOLENIE W ZAKRESIE STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN METODĄ FUMIGACJI.

Jeżeli jesteś na tej stronie to prawdopodobnie interesujesz się tym gazem .

Poszukaj w internecie dla swojego bezpieczeństwa jak niebezpieczna jest to substancja i ile zginęło od niej osób – oczywiście o wielu osobach nic nie znajdziesz .

Dlatego zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zostaw to nam . Zadzwoń 789-270-887 .

Zadaj sobie pytanie . Czy zaoszczędzenie od 100zł do kilkuset złotych na usłudze jest warte ryzykowania zdrowia , życia swojego , swoich bliskich lub osób biorących udział w zabiegu ?

Jeżeli podejmujesz decyzję , że sam będzie ryzykował z zakupem ( i kontrolą po zakupową ) i stosowaniem to chociaż przeczytaj dokładnie poniższe informacje .

PRZEZNACZENIE – QUICKPHOS jest środkiem owadobójczym i gryzoniobójczym w formie tabletek emitujących gaz drogą reakcji chemicznej, o działaniu gazowym przeznaczonym do fumigacji /dezynsekcji ziarna zbóż (pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, proso, sorgo) i nasion grochu oraz materiału siewnego w magazynach i przechowalniach, w komorach elewatorów i w silosach.

Środek zwalcza jaja, larwy i formy dorosłe następujących szkodników magazynowych: strąkowca grochowego, wołka zbożowego, omacnicy spichrzanki, mklika mącznego, wołka ryżowego, spichrzela surinamskiego, rozpłaszczyka rdzawego, trojszyka gryzącego, trojszyka ulca.

Fosforowodór – jest związkiem o małym ciężarze cząsteczkowym i niskiej temperaturze wrzenia , gwałtownie przenika powietrze i głęboko przenika do takich produktów jak zboże w pryzmach lub przez materiały szczelnie opakowane . Gaz wytwarzany jest z odpowiednich formulacji fosforków metali ( zwykle glinu lub magnezu ) , które zawierają dodatkowe związki regulujące uwalnianie się gazu.

Fosforek glinu jest produkowany w postaci tabletek , pelletek , małych saszetek z dodatkowymi materiałami , takimi jak karbaminian amonu , dwuwęglan amonu , mocznik lub parafina , które regulują uwalnianie gazu i zapobiegają zapaleniu produktu .

Fosforowodór jest związkiem niezwykle toksycznym dla wszystkich zwierząt i dlatego należy unikać kontaktu nawet z najmniejszymi dawkami fumigantu .

Działanie toksyczne może być wynikiem przedostania się związku do przewodu pokarmowego lub układu oddechowego , ponieważ nie jest absorbowany przez skórę . Stężenie w powietrzu ok 2000ppm jest zabójcze dla człowieka w bardzo krótkim czasie .

Fosforowodór jest zaliczany do najbardziej toksycznych fumigantów dla szkodników magazynowych ( tj strąkowca grochowego, wołka zbożowego, omacnicy spichrzanki, mklika mącznego, wołka ryżowego, spichrzela surinamskiego, rozpłaszczyka rdzawego, trojszyka gryzącego, trojszyka ulca ) .

Gaz jest trucizną działającą bardzo powoli i może być stosowany w małych stężeniach jeśli czas ekspozycji jest odpowiednio długi .

W zabiegach gazowania zboża w zależności od temperatury , wymagany jest czas ekspozycji wynoszący 4 lub więcej dni . Toksyczność gazowania zboża spada w temperaturze poniżej 5st C . Czas zabiegu nie powinien być skracany stosowaniem wyższych stężeń niż zalecanych , gdyż wyższe dawki mogą działać narkotycznie a przez to obniżać śmiertelność owadów w zbożu .

Gazowanie zboża działa na owady toksycznie przez blokowanie oddychania i jest w tym bezkonkurencyjny , jednak tylko w obecności tlenu . W przypadku braku tlenu nie jest wdychany przez owady i nie ma działania toksycznego . Działanie fosforowodoru jest wzmacniane przez dwutlenek węgla i jeśli obydwa gazy są stosowane jednocześnie czas ekspozycji może być skrócony .

Niektóre stadia rozwojowe owadów są znacznie bardziej odporne . Najtrudniej jest zabić jaja i poczwarki , podczas gdy larwy i osobniki dorosłe giną o wiele szybciej . Odporność ta może być pokonana przez wydłużony okres ekspozycji .

Firma od fumigacji gazująca zboże Mrągowo , Olsztyn , Giżycko , Gołdap , Ełk , Augustów , Zambrów , Łomża , Ostrołęka , Przasnysz , Ciechanów , Nidzica , Działdowo , Iława , Ostróda , Elbląg , Pasym , Morąg , Szczytno , Pisz .

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą