789 270 887 krisoff1@wp.pl

Odgrzybianie

Odgrzybianie czyli usuwanie pleśni, zwalczanie pleśni i grzybów pleśniowych : Mrągowo, Olsztyn, Giżycko, Ełk, Suwałki, Augustów, Łomża, Ostrołęka, Przasnysz, Ciechanów, Nidzica, Ostróda oraz wszystkie pobliskie miejscowości.

Nasza firma zajmuje się odgrzybianiem od 2007 roku.

Więc na pewno mamy doświadczenie i jesteśmy w stanie rozwiązać Twój problem.

Działamy w województwach warmińsko mazurskim, północnej części podlaskiego, północnej części mazowieckiego i w trójmieście więc dojedziemy, jeżeli przeszkodą dla Ciebie nie będzie koszt dojazdu (1,50zł/km).

Naszym zadaniem jest pomagać dla klientów, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują, dlatego chociaż trochę ułatwię dla Was poszukiwania tym co przeczytacie poniżej z naszego kilkunastoletniego doświadczenia.

Zacznę od tego, że w tych województwach jest problem ze specjalistami od odgrzybiania budynków (w Gdyni jest jedna firma nawet lepsza od naszej), dlatego będziecie mieli tak trudno znaleźć firmę do odgrzybiania budynków, która wie co robi, a nie “psikacza”.

Będziecie mieli na rynku do wyboru najwięcej odgrzybiaczy klimatyzacji samochodowej, firm ozonujących małe pomieszczenia w niepoprawny sposób lub traficie na kilku tzw. “psikaczy”

Klienci, którzy do nas trafiają najczęściej mając grzyba na ścianach, w piwnicy, na poddaszu lub w innej części budynku czy lokalu, mają wiele pytań i niewiadomych do przepracowania takich jak:

 • po pierwsze mają problem z grzybem / pleśnią
 • nie wiedzą skąd się to zagrzybienie wzięło
 • czy może mają jakąś błędy konstrukcyjne, awarię czy może mają coś nie tak z użytkowaniem, a może wszystko razem
 • nie wiedzą jakie są sposoby pozbycia się grzyba ze ścian, z piwnicy, z poddasza, i innych części budynku
 • nie wiedzą czy dadzą radę sami to zrobić czy potrzebna jest firma od odgrzybiania
 • jak będą robić sami na własną rękę- to nie wiedzą co im potrzeba i od czego się zabrać , aby odgrzybianie było skuteczne
 • jak będą robić sami na własną rękę – to nie wiedzą jak w poprawny sposób zrobić odgrzybianie krok po kroku i na co zwracać uwagę i czego się spodziewać
 • jak będą robić sami – to wiedzą na temat odgrzybiania tylko to, że są “jakieś” spraye do psikania na grzyba, ale który wybrać, aby nie stracić kasy i czasu jak każdy sprzedający obiecuje, że jego najlepszy
 • jak będą zlecać dla firmy odgrzybiającej – to która firma od odgrzybiania ma kompetencje w takiej sytuacji jaką ma klient i czy na pewno dadzą radę pozbyć się tego problemu
 • jak zlecą to firmie odgrzybiającej – to na co zwracać uwagę oprócz ceny
 • jak zlecą to dla firmy odgrzybiającej – to czy ta firma jest spójna z tym co opisuje na stronie , co mówi podczas rozmowy i podczas prac ( często obietnica na stronie a wykonanie to dwa inne światy)
 • nie daj boże jakiś znajomy który nie wie co mówi, a mówi , aby mówić jako trzecia postać w tym procesie podsunie wam jakąś sugestię więc znowu jesteście wybici z wiedzy i nie wiecie na co patrzyć i co w końcu robić

W takich sytuacjach my KRISOFF pomagamy dla Ciebie przejść przez te wszystkie etapy , abyś TY nie zwariował i nie tracił czasu błądząc w stosie mało istotnych informacji lub informacji, które opowiadają o innym i nie Twoim problemie, których obecnie jest pełno w internecie lub udzielanych przez pseudo doradców bez doświadczenia w odgrzybianiu.

Co to jest odgrzybianie ?

Jak wykonać odgrzybianie ?

Jaki wpływ na zdrowie mają grzyby i pleśń w mieszkaniu , w domu , w pomieszczeniach użyteczności publicznej ?

Jak skutecznie odgrzybić ściany w mieszkaniu , w domu lub całym budynku ?

Jak wygląda usługa odgrzybiania ?

Z jakiego powodu mam grzyba w budynku ?

Ile kosztuje odgrzybianie mieszkania , domu , piwnicy , lokalu użyteczności publicznej , budynku ?

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania .

 

Odgrzybianie ścian, odgrzybianie mieszkań, domów, budynków i lokali.

KRISOFF Odgrzybianie

 

Odgrzybianie – jest to zwalczenie grzybów pleśniowych, strzępków i zarodników pleśni na powierzchniach i w powietrzu do poziomu niestwarzającego niebezpieczeństwa dla zdrowia ludzi.

Jak usunąć grzyba ze ścian ?

Czym usunąć pleśń ze ścian ?

Skuteczny środek do odgrzybiania ?

Domowe sposoby odgrzybiania ?

Jak skutecznie pozbyć się grzyba ?

Sprawdzone metody odgrzybiania ?

Ile kosztuje odgrzybianie ? Odgrzybianie cena.

Z tymi pytaniami zmaga się wiele osób, ale to są ostateczne czynności, więc trzeba zacząć od podstaw i tego co dzieje się w pomieszczeniach zagrzybionych.

Jeżeli skupiasz się tylko i wyłącznie na cenie to poniżej przedstawię dla Ciebie co trzeba brać pod uwagę i jak kierowanie się tylko ceną jak złą decyzją.

Usuwamy zagrzybienia z budynków ! Mogę Ci pomóc rozwiązać Twój problem ?

Kontakt

Występowanie zagrzybienia  oprócz szkód technicznych ( materialnych ) wywiera również niekorzystny wpływ na zdrowotność pomieszczeń, a tym samym na zdrowie mieszkańców. Wpływ ten polega głównie na działaniu wtórnym ( pośrednim ).

Rozwój grzybów pleśniowych charakteryzuje się bardzo małymi wymaganiami pokarmowymi, a jednocześnie dużą zdolnością do przystosowania się do rodzaju składników odżywczych. Przy zapewnieniu niezbędnych warunków, temperatury i wilgotności podłoża wystarcza do ich wzrostu niewielka ilość materii organicznej np wniesiona wraz z kurzem na powierzchnię materiału .

Podczas rozwoju grzyba w budynku lub na ścianach towarzyszy duża wilgotność pomieszczeń , a przy rozkładzie np. drewna powstaje duża ilość wody, przez co ta wilgotność jeszcze wzrasta. Bardzo duża wilgotność występująca przez długi okres czasu może być przyczyną grzybów i schorzeń stawów itp.

Przy rozkładzie materiału zagrzybionego oprócz wody wydziela się :

 • duża ilość dwutlenku węgla
 • kwasy organiczne
 • substancje cuchnące

Grzyb i pleśń na ścianie w mieszkaniu, domu, budynku a wpływ na zdrowie.

Przy gniciu owocników wydzielany jest przykry zapach, ponieważ stary owocnik zawiera ok 30% białka, a przy rozkładzie białka wydzielają się cuchnące gazy.

Gazy te wydzielają się w tak niskiej ilości, że wbrew dawnym poglądom nie są one zdolne do wywoływania bezpośredniego, szkodliwego działania na mieszkańców.

Natomiast przykre zapachy wewnątrz mieszkań, mogą powodować stany złego i nieprzyjemnego samopoczucia, a u osób specjalnie wrażliwych – bóle głowy nudności, zawroty głowy , senność itp.

Dobrze rozwinięty  i zarodnikujący grzyb w pomieszczeniu czy na ścianie zapyla powietrze swymi zarodnikami. Zarodniki są bardzo lekkie i nikłych rozmiarów przez co mogą być łatwo unoszone w powietrzu i rozsiewane nawet przy bardzo słabym ruchu powietrza, wywołanym np. różnicą temperatur czy przemieszczaniem się ludzi po pomieszczeniu. Wtedy duże ilości zarodników unoszą się w pomieszczeniach, a następnie osiadają na otaczających przedmiotach, a w trakcie mogą dostawać się również do dróg oddechowych.

Fakt jest taki, że mieszkańcy zagrzybionych pomieszczeń często chorują na astmę oskrzelową i inne schorzenia płuc !!! 

 

Odgrzybianie ścian. Jak skutecznie odgrzybić ściany w mieszkaniu, dom, budynku ?

Dlaczego odgrzybianie często nie działa ?

Bo nie wykonano diagnozy w celu ustalenia przyczyny dlaczego mam zagrzybione ściany, poddasze, piwnicę itd. i jej trwałego usunięcia.

Dla wielu osób odgrzybianie kojarzy się tylko z ” popsikaniem” , a to jest tylko jakaś część działania, którą można dopiero wykonać jak będzie ustalona przyczyna występowania grzyba, będzie ona usunięta, pomieszczenie będzie miało odpowiednie warunki do wykonania odgrzybiania, to dopiero można zacząć dobierać środki do odgrzybiania

Niezbędną czynnością podjętą w walce z grzybem w pomieszczeniach jest zdiagnozowanie przyczyny jego powstania, które my wykonujemy w firmie KRISOFF poprzez odpowiednie badania i analizę.

Przeczytaj o badaniu przyczyny zagrzybienia ścian i budynków KLIKNIJ TUTAJ

Ustalić należy czy zagrzybienie jest aktywne i czy ma warunki do rozwoju. Jak zagrzybienie nie ma warunków do rozwoju, to dopiero można przygotować się do odgrzybiania.

Kolejnym etapem jest dobór odpowiedniej metody i środków chemicznych (nie działamy jak większość firm i nie pracujemy na gotowcach ! Zawsze dobieramy rozwiązania do problemu u klienta ) i dokładne wykonanie odgrzybiania,  dzięki czemu zneutralizowane zostaną grzyby, pleśnie a także ich formy przetrwalnikowe.

O skuteczności działania środków do odgrzybiania ścian i powierzchni decyduje wiele parametrów i czynników środowiskowych.

Wśród nich są stężenie preparatu, pH, temperatura, ale także ilość i rodzaj mikroorganizmów, rodzaj powierzchni na której będzie stosowany preparat, obecność innych substancji, które mogą wchodzić w reakcję z substancjami zawartymi w środku odgrzybiającym , dlatego musisz uważać na to kto i co ci poleca, a szczególnie w sklepach, bo ich zadanie to sprzedawać, a nie brać odpowiedzialność za efekt.

Kończący zabieg wykonany przez firmę KRISOFF jest poprzez nałożenie powłoki zabezpieczającej, która pozwoli na zabezpieczenie kilkumiesięczne powierzchni przed ponownym nawrotem grzyba / pleśni w budynku.

Chcesz porozmawiać o swojej sytuacji ? Zadzwoń

Kontakt

Jak w skrócie wygląda nasza usługa odgrzybiania ścian , mieszkania , domu czy budynku ?

Należy zacząć od tego , że każdy budynek to oddzielny przypadek i procedury mające na celu odgrzybienie pomieszczeń w budynku mogą się różnić .

Przyczyn zagrzybienia jest wiele, dlatego bez wizyty kontrolnej nie ma szans na znalezieniu rozwiązania.

Odgrzybianie to usługa usuwania pleśni i składa się z kilku etapów :

 • wizja lokalna – badania i analiza przyczyny występowania zagrzybienia – BEZ TEGO NIE JESTEŚMY W STANIE SKUTECZNIE POMÓC – takie odgrzybianie to maskowanie problemu – to tak jak podanie tabletki na ból brzucha bez ustalenie z jakiego powodu on boli, a maskowanie bólu może ukrywać poważny problem
 • plan odgrzybiania – po diagnozie jest dobranie odpowiedniego zakresu prac i środków i przedstawienie rozwiązania dla klienta
 • wycena – wykonanie wyceny kosztów usługi na podstawie badań/wizji i dobranego rozwiązania
 • akceptacja warunków przez klienta – jeżeli klient zaakceptuje rozwiązanie dobrane do jego sytuacji i koszty to przystępujemy do ustalenia daty odgrzybiania
 • ustalenie terminu odgrzybiania – po wizji i analizie sytuacji zostaną określone zalecenia , orientacyjny czas pracy dzięki temu możemy ustalić z klientem odpowiedni termin wykonania usługi
 • wykonanie odgrzybiania – wykonanie usługi zwalczenia zagrzybienia na powierzchniach i w powietrzu, po wykonaniu usługi klient dostanie zalecenia , co zrobić przed wejściem do odgrzybianego pomieszczenia oraz co robić, aby zadbać o niedopuszczenie do ponownej sytuacji.

Jak wygląda wykonanie usługi odgrzybiania:

 • stwierdzenie przyczyn technicznych
 • usunięcie przyczyny zagrzybienia lub stwierdzenie wad , które do zagrzybienia doprowadzają
 • określenie przyczyn degradacji
 • opracowanie metody i dobranie odpowiednich środków 
  • NIE PRACUJEMY NA SKLEPOWYCH GOTOWCACH
  • DOBIERAMY ŚRODKI I STĘŻENIA DO POTRZEB, więc nie wiem co można polecić ze sklepu
 • odgrzybienie miejsc występowania zagrzybienia
 • usunięcie widocznego zagrzybienia
 • odgrzybianie wszystkich przedmiotów i materiałów w pomieszczeniu
 • odgrzybianie powietrza
 • kontrola skuteczności odgrzybiania
 • zabezpieczenie powierzchni przed rozwojem grzybów i pleśni .

Jeżeli szukasz tylko “popsikania” jak robi to większość firm czyli byle jak, aby było, to przykro nam, u nas tego nie znajdziesz. 

My staramy się możliwie najbardziej zbliżyć się do sztuki budowlanej.

 

Z jakiego powodu mam grzyba na ścianie w budynku ?

kliknij -> Przyczyny grzyba na ścianach.

Do powstania zagrzybienia najczęściej przyczyniają się:KRISOFF odgrzybianie ścian

 • wady budynku – należy rozpoznać przyczyny techniczne
 • zalanie po powodzi
 • zalanie podczas awarii instalacji
 • usterki budowlane jak uszkodzony dach lub rynna
 • podsiąkanie wilgoci od ziemi tzw. wilgoć kapilarna
 • zła wentylacja pomieszczeń
 • przemarzające przegrody budowlane
 • nieodpowiednia wilgotność i temperatura
 • inne.

Normy wilgotności powietrza w pomieszczeniach :

 • 10-20% – suche powietrze, wysychające błony śluzowe i skóra.
 • 40-50% – optymalne zawilgocenie, przyjazne dla otoczenia.
 • powyżej 60% – namnażanie drobnoustrojów, zapach stęchlizny, korozja metali, brylowanie się materiałów sypkich.
 • 70% – rozwój pleśni i grzybni w materiałach higroskopijnych.

Jakie usługi odgrzybiania, usuwanie pleśni możemy wykonać :KRISOFF odgrzybianie ścian i budynków

 • odgrzybianie ścian

 • odgrzybianie sufitów

 • odgrzybianie mieszkań

 • odgrzybianie domów

 • odgrzybianie pomieszczeń

 • odgrzybiani lokali użytkowych

 • odgrzybianie piwnic

 • odgrzybianie garażów

 • odgrzybianie łazienek

 • odgrzybianie strychów

 • odgrzybianie pralni

 • odgrzybianie mebli

 • odgrzybianie drewnianych domów oraz altanek

 • odgrzybianie pomieszczeń i przedmiotów nietypowych

 • likwidacja grzyba i pleśni na ścianie w domu i mieszkaniu

 • usuwanie pleśni i zagrzybienia

Ile kosztuje odgrzybianie ścian, lokalu, budynku, mieszkania, domu, piwnicy ?

Najczęściej usługa odgrzybiania w firmie KRISOFF mieści się w przedziale od 500 do 2500zł przy małych powierzchniach, ale może być wyższa, wszystko zależy od kilku czynników.

To zależy od:

 • od przyczyny wystąpienia zagrzybienia
 • od powierzchni zagrzybienia
 • od materiałów na, których występuje zagrzybienia
 • od konstrukcji budynku i miejsc, w których występuje zagrzybienie
 • od metody wykonania odgrzybiania
 • od ilości i jakości środków potrzebnych do odgrzybiania
 • pozostałych potrzeb wynikających z sytuacji
 • miejscowości do której trzeba dojechać ( koszty i czas dojazdu)

Inna cena będzie za taki sam problem w Mrągowie na miejscu, a inna np w Ełku, Augustowie, Suwałkach,  Ostrołęce, Łomży, Ostródzie, Olsztynie, Gołdapi, gdzie trzeba dojechać średnio około 150-300km, a to koszty dojazdu i czas, więc cena może się różnić o kilkaset złotych.

Inna firma – wolisz zapłacić taniej i stać dla “fachowca” nad głową i zastanawiać się co on robi i widzieć jak się czy w ogóle wie po co do ciebie przyjechał ? 🙂 – jak wolisz tą wersję , to tego u nas nie dostaniesz ! więc musisz szukać gdzie indziej !

KRISOFF – jeżeli jesteś osobą szukającą specjalisty w branży odgrzybiania to żadna różnica dopłacić te kilkaset złotych, aby ktoś zadbał o Ciebie i o to, aby zrobić to raz i dobrze i żebyś dostał to po co przyszedłeś do firmy odgrzybiającej ?

Aby dla Ciebie wszystko wytłumaczyć w zrozumiały sposób, aby wspólnie z Tobą dobrać rozwiązanie do Twojej sytuacji, abyś mógł mieć rozwiązanie najkorzystniejsze do Twojej sytuacji.

Tak właśnie dostaniesz w KRISOFF !

 1. Przedstawisz swój problem.
 2. Zrobimy badania budynku i przeanalizujemy Twoją sytuację.
 3. Przedstawimy Ci kilka rozwiązania wyjścia z tej sytuacji.
 4. Ty przemyślisz to sobie i Dokonasz wyboru co jest dla Ciebie najkorzystniejsze i najbardziej opłacalne.
 5. My wykonamy to co nam zlecisz. Proste ?

Co potrzebne jest do wyceny odgrzybiania i czy zdjęcia wystarczą ?

Niestety na oko nie można zrobić poprawnej wyceny, ponieważ jest ryzyko niedoszacowania potrzeb, nieuwzględnienie usterek, awarii i błędów konstrukcyjnych budynku.

Nie mamy także wyników z urządzeń pomiarowych, więc nie mamy podstawowych danych jak wizja lokalna + pomiary z urządzeń.

Żeby wycenić odgrzybianie musimy przyjechać na miejsce, wykonać badania budynku.

BEZ BADANIA BUDYNKU NIE WYKONUJEMY USŁUGI ODGRZYBIANIA, PONIEWAŻ BEZ USTALENIA PRZYCZYNY JEST TO TYLKO MASKOWANIE PROBLEMU.

Nam zależy, abyś miał skuteczne rozwiązanie problemu i wiedział co dzieje się u Ciebie w budynku, a nie tylko “popsikanie” jak robią inne firmy.

Tak się robi, aby wyciągnąć tylko pieniądze od klienta i jest to tylko maskowanie problemu.

Samo popsikanie to domowe sposoby i rozwiązania na odgrzybiania ścian.

My robimy inaczej, robimy to zgodnie z naszą procedurą, która jest zgodna ze sztuką budowlaną – najpierw ustalenie przyczyny ->dobranie rozwiązania-> wykonanie odgrzybiania.

Nasza firma odgrzybiająca KRISOFF dojeżdża do miast takich jak:

odgrzybianie budynków Augustów, Barczewo, odgrzybianie Bartoszyce, Biała Piska , Biskupiec, Bisztynek, Braniewo , Dobre Miasto, Działdowo, Dzierzgoń , odgrzybianie Ełk, Frombork , usuwanie grzybów i pleśni Giżycko , Gołdap , Górowo Iławeckie , Iława , Jeziorany , Kętrzyn ,  Korsze , Kolno , odgrzybianie Łomża, Łapy , Łyse, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, odgrzybianie mieszkań Grajewo , Suwałki , Sejny , Sokółka, odgrzybianie  Lidzbark Warmiński , Lubawa , Mikołajki , Miłakowo , Miłomłyn , Młynary , Lubawa , Ciechanów , Mława ,  Myszyniec ,  Przasnysz ,  Mońki , Morąg , odgrzybianie Mrągowo , odgrzybianie Nidzica, Nowe Miasto Lubawskie, odgrzybianie Olecko, odgrzybianie Olsztyn , Olsztynek , Rozogi , Orneta , Orzysz , odgrzybianie Ostrołęka ,  usuwanie pleśni Ostróda , Pasłęk , Pasym , Pieniężno , odgrzybianie ścian Pisz , Reszel , Ruciane-Nida , Ryn , Sępopol , Susz , odgrzybianie Szczytno, odgrzybianie Suwałki, odgrzybianie Węgorzewo.

Nie ma Twojej miejscowości ? Zadzwoń i ustalimy czy damy radę pomóc.

Potrzebujesz więcej informacji Zadzwoń 789 270 887 .

Kontakt

#odgrzybianiescian #odgrzybianie! #odgrzybianiemieszkan #odgrzybianiedomow #odgrzybianielokali #odgrzybianiepomieszczen #odgrzybianiebudynkow

Wykonujemy pomiary tego czego nie widać gołym okiem w budynkach:

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą