789 270 887 krisoff1@wp.pl

Osuszacze powietrza najczęściej zadawane pytania.

Jaki osuszacz powietrza wybrać ?

Do pomieszczeń domowych i biurowych można zastosować osuszacze domowe , mają one plastikową obudowę , ładny wygląd i pobierają mniej prądu niż osuszacze budowlane.

Do pomieszczeń budowlanych w trakcie budowy czy remontu , garaży , piwnic nie potrzeba ładnej obudowy tutaj liczy się wydajność , do tych pomieszczeń można zastosować osuszacze budowlane , posiadają one większą wydajność niż osuszacze domowe oraz posiadają bardziej solidną obudowę co czynie je odpornym na zniszczenia .

Jaki dobrać osuszacz do osuszania pomieszczeń ?

Dobór osuszacz zależy od powierzchni pomieszczenia .

Kierujemy się dwoma czynnikami – wydajność zbierania wody i wydajność wentylatora .

Przykładowo mamy pomieszczenie 50m2 x2,5m wysokości = 125m3

Potrzebujemy do tego minimum 2-3 wymian powietrza na godzinę czyli potrzebujemy osuszacza o minimalnym przepływie powietrza 250-375 m3 .

Do pomieszczenia 50m2 warto zastosować osuszacz o wydajności skraplania minimum 40l /dobę .

Na jak długo wstawić osuszacz powietrza , jak długo trwa osuszanie ?

Na pewno nie ma szans osuszyć budynku w 1-3dni .

Bardziej trzeba zakładać na to od 1-3tygodni , ale to założenie “na oko “, nasza firma wykonuje pomiary budynków po zalaniu , na ich podstawie określa stopień zawilgocenia i czas potrzebny do osuszania , aby zrobić to w optymalnym czasie https://krisoff.pl/pomiary-budynkow/

Bez pomiarów można popełnić 2 rażące błędy – pierwszy to zakończyć osuszanie za szybko i zostawić niedoschnięte pomieszczenia lub drugi osuszać już suche pomieszczenia , które nie potrzebują już osuszania .

Tutaj wiele czynników ma znaczenie . Nie ma jednej konkretnej odpowiedzi jak długo suszyć . Zależy czy osuszamy z wilgoci technologicznej budowlane czy po zalaniu , jak po zalaniu to od stopnia zalania , jak z wilgoci technologicznej to od ilości wody użytej do tynków czy posadzek , jak po zalaniu to czy woda wniknęła do strefy izolacji , od materiałów konstrukcyjnych , materiałów wykończenia tj. farby , tapety itd , szczelności pomieszczenia , temperatury otoczenia , do jakiego poziomu wilgotności chcemy osuszać i od tego jakie zastosowaliśmy osuszacze i czy wspomagamy się dodatkowymi urządzeniami wspomagającymi proces osuszania , jak nagrzewnice , turbowentylatory , promienniki podczerwieni. .

Gdzie najlepiej postawić osuszacz powietrza ?

Osuszacz stawiamy w pomieszczeniu zamkniętym . Należy postawić go tak , aby miał swobodny przepływ powietrza czyli ok 0,5m od ścian , a resztę zrobi wentylator , który będzie zasysał mokre powietrza , a wydmuchiwał i rozprowadzał suche po pomieszczeniu .

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą