789 270 887 krisoff1@wp.pl

Przegląd budynku na występowanie zagrzybienia.

OKRESOWE PRZEGLĄDY BUDYNKÓW.

Utrzymanie budynku w stanie wolnym od grzyba możliwe jest tylko wtedy , gdy w porę usuniemy przyczyny sprzyjające zagrzybieniu i gdy zniszczymy grzyb jeszcze w początkowej stadium jego rozwoju . Dlatego powinno się przeprowadzać okresowe przeglądy budynków . W ciągu pierwszych dwóch lat eksploatacji dokonujemy ich nie rzadziej niż dwa razy do roku ( wiosna i jesień ) , w następnych latach – raz w roku na wiosnę .

Przeglądy takie składają się z oględzin zewnętrznych i wewnętrznych oraz z pomiarów . Podczas przeprowadzenia oględzin zewnętrznych należy dokładnie zbadać stan pokrycia dachowego , rynien dachowych , rur spustowych . Zwracamy uwagę na zawilgocenie murów zewnętrznych , przeciekanie wód opadowych do piwnic itd .

Oględziny wnętrza budynku powinny mieć na celu przede wszystkim wykrycie uszkodzeń rur wodociągowo – kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania , stwierdzenia zawilgocenia ścian i odpadania tynków  .

Należy zwrócić szczególną uwagę na wygląd konstrukcji drewnianych , zwłaszcza w miejscach pozbawionych wentylacji i dopływy światła jak również narażonych na zawilgocenie . Musimy dokładnie obejrzeć belki i pułapy w piwnicach ( jeżeli występują ) .

W przypadku występowania objawów zagrzybienia – wypaczanie się podłóg , paneli , spękanie i zgnilizna elementów drewnianych , odpadanie tynków ze ścian , naloty zagrzybienia , owocniki grzyba – należy natychmiast wezwać eksperta do odgrzybiania ( firma odgrzybiająca KRISOFF tel 789 270 887 ) . Firma odgrzybiająca powinna określić stopień zagrzybienia , dobrać odpowiednią metodę oraz środki do odgrzybiania  oraz najważniejsze stwierdzić przyczynę występowania grzyba . Po wykonaniu pomiarów na występowanie zagrzybienia , pomiarów warunków klimatycznych i stwierdzeniu przyczyny należy niezwłocznie ją usunąć i dopiero wykonać usługę odgrzybiania . Wyniki przeglądu należy ując w protokole .

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą