Usuwanie KWASU MASŁOWEGO.
Co to jest KWAS MASŁOWY ?
Inaczej nazywany kwasem butanowym jest to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w wielu produktach, a szczególnie w zjełczałym maśle i podobnych produktach jak i przetworach mlecznych.
Kwas masłowy powstaje w wielu procesach przemysłowych jako produkt uboczny.
Zapach kwasu masłowego wg teorii przypomina zapach wymiociny lub zjełczałego tłuszczu, dodatkowo z naszych rozmów z klientami oni nazywali to różnie , zapach chrupków serowych , jakiś zapach szamba jakby z kanalizacji, czegoś zdechłego, klienci nazywają to jak im przyjdzie do głowy.
Poza produkcją i jego pozytywnymi właściwościami ma także drugą stronę medalu. Służy dla wielu osób do mszczenia się na swoich ofiarach lub na konkurencji.
PO CO KTOŚ ROZLEWA KWAS MASŁOWY ?
Prawdopodobnie komuś podpadłeś, albo osobiście w relacjach lub w biznesie i robi to twoja konkurencja lub kontrahent.
Może się też tak zdarzyć, że kwas masłowy został rozlany u kogoś innego w pobliżu ciebie lub twojego budynku czy biznesu , ale niestety i wtedy jego intensywny zapach uprzykrza funkcjonowanie u ciebie.
Co zrobić po oblaniu kwasem masłowym ?
Jeżeli jesteś w tej trudnej sytuacji i twoje otoczenie zostało potraktowane kwasem masłowym to na początku pocieszę Ciebie , że jest to sytuacja z jakiej można wyjść.
Niestety nie możemy obiecać, że bardzo szybko i łatwo można zneutralizować objawy rozlania, bo to zależy od sytuacji , materiałów , powierzchnie , ilości rozlanego kwasu masłowego oraz miejsc w których został rozlany.
Na pewno zrobimy to lepiej i szybciej niż zrobisz to swoimi metodami nie znając się na podstawach chemii i będziesz próbował poradami “domowych doradców” z internetu. Oni piszą co im przyjdzie do głowy i nie zależy im tak bardzo na rozwiązaniu twojego problemu , a niektóre pseudo porady są w stanie jeszcze bardziej zaszkodzić !!!
Nieumiejętne zastosowanie środków powoduje kolejne reakcje chemiczne i może dojść do wydzielenia się kolejnych reakcji lub nawet do utrwalenia zapachu.
Czy kwas masłowy to substancja niebezpieczna ?
Jak każda substancja , które jest nie przeznaczona dla ciała człowieka ma na niego zły wpływ.
Zapach kwasu masłowego i jego opary mogą powodować :
- przy wdychaniu to najczęściej są trudności z oddychaniem, duszności, wymioty na skutek zapachu
- przy zetknięciu z ciałem reakcje mogą być rożne w zależności od tego w jakiej substancji był rozpuszczony i jak wrażliwe mamy ciało
Od czego zacząć walkę z kwasem masłowym i jego usuwanie ?
Na początku jeżeli nie masz wiedzy co zostało rozlane to nic nie stosuj na własną rękę , aby nie utrudniać usuwania i rozkładu kwasu masłowego !
Następnie powiadomić możesz straż pożarną w celu zabezpieczenia miejsca i “zebrania z grubsza” śmierdzącej substancji rozlanej pod lokalem.
Niestety rzadko się zdarza, że strasz z likwiduje w 100% ślady i efekty rozlanego kwasu masłowego.
Dlatego kolejnym działaniem jest zlecenie usuwanie kwasu masłowego dla firm zajmujących się myciem, dezynfekcją i usuwaniem zapachów jak firma KRISOFF.
FIRMA KRISOFF zaczyna od wizyty na miejscu i od określenia potrzebnych działań.
Mamy do wyboru kilka metod i kilkanaście różnych środków do rozkładu i usuwania kwasu masłowego , ponieważ nie istnieje jedno idealne rozwiązanie do każdej sytuacji.
Metody stosowane do usuwania kwasu masłowego w firmie KRISOFF:
- sorpcja – pochłanianie
- mycie ciśnieniowe
- opryski grubokropliste
- polewanie
- opryski o drobnych cząsteczkach jak zamgławianie ULV
- zamgławianie termiczne – jeżeli są to pomieszczenia i w zależności od przeznaczenia lokali, pomieszczeń, budynku
- ozonowanie – jeżeli są to pomieszczenia i w zależności od przeznaczenia lokali, pomieszczeń, budynku
Środki do usuwanie kwasu masłowego stosowane w firmie KRISOFF:
- płyny myjące o różnym ph
- środki wysoko zasadowe
- rozpuszczalniki
- alkohole
- środki dezynfekujące
- neutralizatory zapachów
- środki do dezodoryzacji / neutralizacji odorów
- substancje żrące
Dopiero od zobaczenia zaistniałego problemu dobieramy zestaw do Twojej sytuacji.
Pamiętaj !!!
Kwas masłowy łatwo jest roznoszony chociażby przez obuwie osób poruszających się w miejscu rozlania i szybko się utrwala w pomieszczeniach, dlatego należy jak najszybciej wezwać firmę KRISOFF w celu ograniczenia jego rozprzestrzeniania po terenie i zneutralizowania.
Także trzeba brać pod uwagę, że każda sytuacja jest inna i w wyjątkowych sytuacjach usuwanie zapachu kwasu masłowego może wymagać wykonania kilku zabiegów mimo tego , że staramy się dobierać najlepsze rozwiązania do zastałej sytuacji.
Wszystko zależy od oblanych materiałów i ich chłonności, ilości rozlanego kwasu i czasu, który miną od jego zastosowania, bo im dłużej minęło tym bardziej “wgryzł się” w materiały i będzie trudniejszy do usunięcia i bardziej kosztowny.
Ile kosztuje usuwanie kwasu masłowego ?
Bez oględzin ciężko jest to konkretnie określić.
Przy małych zalaniach kwasem najczęściej koszty usuwania kwasu masłowego mieszczą się od 500-2500zł, ale mogą być o wiele wyższe. Wszystko zależy od:
- sytuacji
- powierzchni zalania i lokalu
- powierzchni zalania
- metod usuwania
- ilości środków potrzebnych do rozkładu i neutralizacji
- ilości zabiegów
- czasu pracy
- pozostałych potrzeb wynikających z sytuacji
- lokalizacji do, której trzeba dojechać
Dlatego konkretniejsze wyceny dopiero po wizycie u klienta, bez tego nie mamy danych do wyceny.
Zadzwoń – tel 789 270 887 i przedstaw nam swoją sytuację, a po rozmowie przedstawimy nasze rozwiązanie.
Usuwanie kwasu masłowego możemy wykonać w województwie warmińsko mazurskim , północnym podlaski i północnym mazowieckim a w nich w miejscowościach takich jak: Augustów , Barczewo, Białystok, Bartoszyce, Biała Piska, Banie Mazurskie, Biskupiec, Bisztynek, Barciany, Braniewo, Dobre Miasto, Działdowo , Dzierzgoń, Ełk, Frombork, Giżycko, Gołdap, Górowo Iławeckie, Iława , Jeziorany, Kętrzyn. Korsze, Kolno, Łomża, Łapy, Łyse, Sokółka, Wysokie Mazowieckie, Grajewo. Usuwanie kwasu masłowego ! Suwałki, Sokółka, Lidzbark Warmiński , Lubawa , Mikołajki , Miłakowo , Miłomłyn, Młynary , Lubawa , Ciechanów, Mława, Mońki, Myszyniec, Przasnysz, Morąg, Mrągowo, Nidzica, Płock, Białystok, Nowe Miasto Lubawskie , Mońki, Suchowola, Jaświły, Olecko, Olsztyn, Olsztynek, Rozogi, Orneta, Orzysz, Ostrołęka, Ostróda , Pasłęk , Pasym , Pieniężno, Pisz, Reszel, Ruciane-Nida , Ryn, Sępopol, Susz, Sokółka, Szczytno, Suwałki, Węgorzewo.