789 270 887 krisoff1@wp.pl

Osuszanie wilgoci technologicznej

Osuszanie wilgoci technologicznej – budowlanej.

Osuszanie z wilgoci w trakcie remontu lub budowy ?

Zastanawiasz się jak osuszyć posadzkę i tynki w nowym domu ?

Możemy ci w tym pomóc.

Zadzwoń i porozmawiajmy o Twojej sytuacji i tym jak możemy ci pomóc  tel 789270887

KRISOFF osuszanie tynków i posadzki

Wilgoć technologiczna – budowlana  – jest to woda używana do wytworzenia materiału i prac wykończeniowych tj:

  • do wylewek
  • do tynkowania
  • do gładzi
  • itd

Odparowanie wody, w naszym klimacie o dość wysokim zawilgoceniu powoduje, że szybkie dosuszenie pomieszczeń jak i budynku staje się bardzo ciężkie. W naszych warunkach klimatycznych, w przypadku muru tradycyjnego grubości 40 cm (półtorej cegły) odparowanie wody trwa co najmniej kilka miesięcy.

Ściany cieńsze dosychają oczywiście  szybciej, może wystarczyć nawet kilka tygodni. Z kolei jednak położenie tynku przedłuża ten czas w zależności od użytego materiału i grubości tej powłoki.

Na dzień dzisiejszy dzięki osuszaniu pojedynczych pomieszczeń jak i budynków z wilgoci technologicznej możliwe jest szybsze zakończenie prac i oddawanie pomieszczeń do użytku, a dzięki temu firmy unikają płacenia kar umownych za przekroczenie terminu w wykonaniu inwestycji.

Niestety u nas większość firm budowlanych nie przewiduje budżetu na osuszanie w trakcie prac, ratują się jedynie doraźnie w razie awarii lub jeżeli u klienta wilgotność przekracza dopuszczalne normy i woda cieknie po ścianach, a to powoduje przestoje z dalszymi pracami i problemy dalszego użytkowania pomieszczeń.

Na zachodzie jak i w Polsce w dużych miastach osuszanie stało się naturalnym procesem budowy i jest uwzględniane w fazie projektu !

Niestety firmy remontowo budowlane, które nigdy nie używały osuszaczy powietrza dalej starają radzić sobie dawnymi metodami tj stosowanie nagrzewnic powietrza i wietrzenie.

Nie rozwinięte i nie pracujące w nowoczesnych standardach firmy remontowo budowlane nie stosują osuszaczy. Prawdopobnie nie są wyedukowane, dlatego działają na przestarzałych sposobach, a nie na nowoczesnych rozwiązaniach, które stosują firmy pracujące na aktualnych trendach w pracach remontowo budowlanych w celu ułatwienia prac.

Różnica między osuszaczami a nagrzewnicami jest taka, że do osuszania osuszaczami nie używa się wysokiej temperatury, lecz suchego powietrza, co eliminuje ryzyko uszkodzenia osuszanych materiałów.

OSUSZANIE BUDYNKÓW NAGRZEWNICAMI.

Wiele razy widzieliśmy już popękane tynki z powodu “przegrzania” pomieszczenia.

Niebezpieczeństwo uszkodzenia nie tylko wyposażenia budynku (temperatura powietrza na wylocie nagrzewnicy może wynosić nawet +250-350 st C) ale i ścian na skutek prężności pary wodnej -ciśnienia.

” Osuszanie nagrzewnicami “ powoduje wciskanie/wsiąkanie wilgoci w głąb materiałów poprzez prężność pary wodnej czyli ciśnienie wywierane przez parę wodną na powierzchnię.

Im większa temperatura tym większe ciśnienie na powierzchnię – przykład – jak woda w czajniku ! Jak zaczyna się gotować w nim woda to para powoduje, że ciśnienie wzrasta i gwizdek będzie gwizdał ( żeby nie ujście pary to mogło by czajnik ciśnienie rozerwać).

Takie odparowanie nadmiaru wilgoci do pomieszczenia, jest to pozorny efekt. Naraża to inwestora na koszty poprzez wysokie zużycia energii do grzania i problemy związane z wystąpienie i usuwanie grzyba / pleśni w późniejszym okresie. Wilgoć będzie wybijana do powietrza a nie zostanie zebrana, a jej nadmiar spowoduje wykraplanie się na powierzchniach i na mostkach termicznych i zacznie się rozwój grzyba pleśni np na poddaszu !!!

Korzystając odpowiednio z osuszaczy powietrza można dosuszyć pomieszczenia nie przerywając prac budowlanych .

BUDOWA BUDYNKÓW KIEDYŚ, A TERAZ.

W czasach, kiedy stawianie domu ciągnęło się latami, zadowalający stopień suchości przegrody osiągały przed rozpoczęciem użytkowania. To był podstawowy sposób pozbywania się wilgoci budowlanej.

Obecnie czas wznoszenia budynku znacznie się skrócił. Wymaga to przestrzegania właściwych reżimów technologicznych.

Zdarzają się jednak wykonawcy mało fachowi lub niesolidni, którzy tych reżimów nie przestrzegają. Przekazują budynek z wilgocią budowlaną zamkniętą pod powłoką izolacyjną czy płytą gipsowo-kartonową (suchy tynk).

W razie czego wykonujemy pomiary kontrolne wilgotności tynków i posadzek.

O tym, że tak było, użytkownik dowiaduje się dopiero po upływie kilku miesięcy: na nowych ścianach pojawiają się plamy grzyba domowego.

Jeżeli wasz wykonawca nie ma kompetencji i sprzętu , abyście chcieli zrobić osuszanie, aby zrobić to mądrze i z urządzeniami w miarę ekonomicznymi , aby było osuszone to w rozsądnych pieniądzach i przy rozsądnym zużyciu prądu to z chęcią pomożemy.

Zadzwoń i przedstaw nam swoją sytuację – tel 789270887

Osuszanie wilgoci technologicznej warmińsko mazurskie .

Osuszanie tynków i posadzek .

Usuń problem z wilgocią. Zadzwoń 789-270-887 !

Kontakt

Obsługujemy z osuszaniem województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, kujawsko pomorskie, pomorskie a w nich miejscowości takie jak :

Augustów , Barczewo, Bartoszyce , Biała Piska , Biskupiec , Bisztynek , Braniewo , Brodnica , Dobre Miasto,Działdowo , Dzierzgoń , Elbląg , Ełk , Frombork , Giżycko , Gdynia , Gdańsk , Sopot , Gołdap , Górowo Iławeckie , Iława , Jeziorany , Kętrzyn, Kisielice , Korsze , Kolno , Łomża, Łapy , Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Grajewo, Suwałki , Sejny , Sokółka , Lidzbark , Lidzbark Warmiński , Lubawa , Mikołajki, Miłakowo, Miłomłyn, Młynary, Lubawa , Chorzele , Ostrów Mazowiecka ,Płońsk , Pułtusk , Wyszków , Ciechanów, Mława, Piecki, Przasnysz , Mońki , Morąg , Mrągowo , Nidzica , Nowe Miasto Lubawskie , Olecko , Olsztyn , Olsztynek, Orneta, Orzysz , Ostrołęka , Ostróda , Pasłęk , Pasym, Pieniężno, Pisz , Reszel , Ruciane-Nida , Ryn, Sępopol, Susz, Szczytno, Suwałki, Węgorzewo, Zalewo, Żuromin.

Nie ma Twojej miejscowości ? Zadzwoń i ustalimy warunki dojazdu.

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą