789 270 887 krisoff1@wp.pl

Omacnica spichrzanka zwalczanie

Omacnica spichrzanka zwalczanie!

Omacnica spichrzanka w zbożu i w magazynach.

Omacnica spichrzanka co to jest ?

KRISOFF omacnica spichrzanka zwalczanie

Omacnica spichrzanka to motyl żerujący na produktach mączno zbożowych – ludzie potocznie na nią mówią mole spożywcze.

Gatunek kosmopolityczny . Pochodzi prawdopodobnie z południowo-wschodniej Azji . Do Europy Środkowej zawleczona została przed przeszło 100lat temu . Występuje w składach kolonialnych i składach nasion .

W Polsce omacnica spichrzanka jest często spotykana .

Motyl o bardzo zmiennej wielkości , zależnej od pokarmu gąsienicy . Rozpiętość skrzydeł przeciętnie od 14 – 18 mm . Przednie skrzydła barwne w 1/3 od podstawy żółte lub szare , w pozostałych 2/3 są rdzawe z szaroniebieskimi poprzecznymi pasemkami . Tylne skrzydła szare , głowa i tułów brązowe , odwłok jasnoszary .

KRISOFF zwalczanie omacnicy spichrzanki

Jaja są białe i często na końcach mają małe uwypuklenia , jak cytryna . Liczba jaj składanych przez jedną samicę jest bardzo zmienna i w dużej mierze zależy od rodzaju pokarmu pobieranego przez gąsienice , często przekracza 500 . Rozwój jaja w temperaturze 30stC trwa zaledwie 2dni , w temp 20stC przedłuża się do 8 dni .

Ubarwienie gąsienicy jest zmienne : białe , różowe , żółtawe i zielonkawe . Głowa, dwudzielne przedplecze i tarczka odbytowa – brązowe . Gąsienica przechodzi 4-7 wylinek i osiąga 12mm długości . Najkrótszy jej rozwój wynosi trzy tygodnie ( przy odpowiednim pokarmie i w temp 25stC ) . W niekorzystnych warunkach przedłuża się znacznie .

Poczwarka ma 7mm i jest jasnobrązowej barwy. Spoczywa w grubym oprzędzie . Jej rozwój trwa 12-13 dni . W pomieszczeniach nie ogrzewanych rozwija się 1-2 pokoleń rocznie . W cieplejszym klimacie występuje 4 i więcej pokoleń rocznie . Gdy temperatura spada poniżej 11stC rozwój ustaje . W temp -3,9stC wszystkie stadia giną w przeciągu 90dni .

Gąsienice omacnicy spichrzanki (P. interpunctella) rozwija się na różnych produktach pochodzenia roślinnego jak pszenica , jęczmień kukurydza , mąka , nasiona strączkowych i ziołach . Żerując ustawicznie wytwarza nici , czym zanieczyszcza produkty. Gdy występują licznie powodują znaczne straty .

Chcesz porozmawiać o Twojej sytuacji ?

Zadzwoń tel 789 270 887

Kontakt

 

Wykonujemy skuteczne zwalczanie omacnicy spichrzanki i nie uszkadzające produktów takie jak :

Zwalczanie omacnicy w silosach i na pryzmach, w magazynach , w młynach, w piekarniach, w sklepach i w zakładach produkcyjnych.

Ile kosztuje zwalczanie omacnicy spichrzanki ?

Koszt zwalczania omacnicy spichrzanki w firmie KRISOFF zaczyna się już od 500zł.

Cena zwalczania omacnicy spichrzanki czyli moli spożywczych zależy od :

  • tego czy szkodniki występują zakładzie produkcyjnym, w silosie, w magazynie lub w innym pomieszczeniu,
  • cena zwalczania zależy także od tego jak dużo szkodnika zbożowego zwalczamy
  • jakich środków użyjemy do zwalczania i w jakim stężeniu,
  • od tego jak szczelny jest budynek,
  • jakich materiałów potrzeba do uszczelnienia i jak dużo pracy potrzeba w przygotowaniu budynku do zwalczania omacnicy,
  • jak duże jest porażenie szkodnikiem i czy występują tylko z danym miejscu czy w całym pomieszczeniu czy w całym zakładzie
  • jaką mamy długość przerwy w produkcji – ile mamy czasu na wykonanie usługi i odwietrzenie
  • jakie mamy warunki klimatyczne ,
  • do jakiej miejscowości musimy dojechać

Nie wykonujemy usług w mieszkaniach.

Augustów , tępienie omacnicy spichrzanki Barczewo, Bartoszyce , Pisz , Działdowo, Ełk , Giżycko , Gołdap , Węgorzewo , Iława , Kętrzyn , Mrągowo , likwidacja omacnicy Olsztyn , Łomża , opryski na omacnice spichrzanke Zambrów , Szczytno , Grajewo , Suwałki , Olecko , Lubawa , Nowe Miasto Lubawskie , Ostróda , gazowanie omacnicy w zbożu Nidzica , Mława , Ciechanów , Płońsk , Płock , Warszawa , Gdańsk , Elbląg , Białystok , zwalczanie omacnicy  Bydgoszcz , Żuromin .

Dojeżdzamy do klientów na zwalczanie omacnicy w województwach : warmińsko mazurskie , podlaski , mazowieckie, pomorskie i kujawsko pomorskie.

Zadzwoń i porozmawiajmy o Twojej sytuacji i co można z nią zrobić

tel 789-270-887

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą