789 270 887 krisoff1@wp.pl

Pluskwa domowa – opis pluskwy domowej.

Zwalczanie pluskiew czyli Specjalistyczne i dyskretne zwalczanie pluskwy domowej.

Masz już dosyć nocnych pogryzień ?
Masz już dosyć problemów ze snem i wybudzaniem się , aby sprawdzić czy coś Ciebie lub bliskich nie gryzie ?
Masz już dosyć swędzących krost po ugryzieniach pluskiew ?
Nie możesz już na to patrzyć na robactwo nie daje wam spokoju  w nocy ?

Nie wiesz komu zlecić usługę ?

Jak się nie znasz na branży DDD to faktycznie masz trudno, bo nie wiesz o co w tym chodzi i na co zwrócić uwagę, jakie są możliwości i na czym skupić swój wybór.

A może korzystałeś z innych wykonawców i nie dają rady i szukasz skutecznej firmy do zwalczania pluskiew ?

Potrzebujesz najlepszego Specjalisty do zwalczanie pluskwy domowej ?

To zapraszam do wybrania najbezpieczniejszego rozwiązania. Z chęcią pomogę 🙂

 

Chcesz mieć raz i dobrze zrobione zwalczanie pluskwy domowej?

ZADZWOŃ 789 270 887 i dobierzemy rozwiązanie Twojego problemu.

 

Posiadamy 17 lat doświadczenia w branży DDD, przez ten czas udowadniamy swoją SKUTECZNOŚĆ.

Dzięki temu usuwasz ryzyko popełnienia błędów, że coś się nie uda i masz pewność, że płacisz za efekt, a nie za ilość wizyt. 

Przywróć swój sen do normalności. 

Bezpiecznie, Szybko, skutecznie i pełna anonimowość.

Inne firmy obiecują 100% skuteczności ?

Po ilu zabiegach ? Po 2, 3, 4, 5 ? Tak długo, aż się uda ? Będzie drogo !

 

Jak nie po pierwszym jak w KRISOFF to będą ciebie skubać z pieniędzy co wizytę, aż im się uda zrobić te 100% !!!

U nas płacisz raz za skuteczny efekt za pierwszym razem ! Szanujemy Ciebie i Twoje pieniądze i zależy nam na szybkim efekcie.

Pamiętaj !

 • To, że gdzieś zapłacisz mniej za zabieg to nie znaczy, że za całkowite pozbycie się pluskiew wyjdzie ci taniej!
 • jak gdzieś zapłacisz więcej to uwierz – przepłacasz, bo drożej niż u nas się nie da zrobić, bo stosujemy środki z górnej półki cenowej, więc jak będzie drożej to tylko pazerność wykonawcy, a nie koszty środków, bo niby co tam jest droższego ?

W KRISOFF masz gwarancję ceny za skuteczny efekt !!! A nie za wizytę jak w innych firmach.

 

Dlaczego klienci kupują w KRISOFF ? Co u nas dostajesz :

 • klienci kupują u nas w KRISOFF z powodu – ludzkiego i przyjacielskiego traktowania, czują się odpowiednio zaopiekowani i chcą pracować z bezpieczną firmą
 • z powodu dobrych opinii, najwyższej skuteczności i braku ryzyka, że się nie uda zwalczyć jak w innych firmach i tego jak dużo w internecie jest naszych różnych prac, gdzie udowadniamy co robimy i że nie są to tylko obietnice jak w innych firmach oraz z powodu świetnej obsługi, a nie jak w innych firmach do bramy i się nie znamy, kasa w kieszeni to niech klient spada – w KRISOFF tego nie ma i jest to niedopuszczalne !
 • dostaniesz to po co przyszedłeś – skutecznie zwalczanie pluskiew za pierwszą wizytą i bez przepłacania – robimy raz i płacisz raz
 • szacunek i troskę – zadbamy, o Ciebie jak o dobrego przyjaciela na każdym etapie od rozmowy na miejscu, aż do usunięcia problemu
 • spokój i normalny sen Twoich bliskich – pozbędziesz się problemu i Wasze życie zacznie wracać do normalności
 • 17 lat doświadczenia dostajesz od ręki czyli NAJBEZPIECZNIEJSZY WYBÓR – doświadczenie nie pozwala nam na błędy, jesteśmy specjalistyczną firmą i chyba już nic nas nie zaskoczy, a sam sobie chyba nie poradzisz ? Mamy doświadczenie zdobyte w dużych obiektach hotelarskich, w noclegowniach dla bezdomnych, w lokalach usługowych, w domach i mieszkaniach prywatnych, itd i na chwilę obecną nic nie może nas zaskoczyć. Obsłużymy różne powierzchnie, lokale po 10m2 ,100m2, po 1000m2 jak i po 3000m2 itd.
 • gwarancja -długa gwarancji skuteczności i zabezpieczenia lokalu,
 • brak ryzyka – płacisz za efekt i tylko raz ! wiesz ile zapłacisz za efekt i bez ciągłego “skubania” z Twojego portfela,
 • normalność – w ciągu kilku godzin TY i Twoja rodzina, mieszkańcy zaczynacie wracać do normalności,
 • profesjonalnie – szybko i dyskretnie – rozumiemy jak reagują sąsiedzi i wiemy jak ważna jest dyskrecja i anonimowość – wchodzimy bez rzucania się w oczy i tak wyjdziemy
 • bez dodatkowych strat -bez wyrzucania mebli, bez brudu i smrodu środków –  zaoszczędzimy Twoich wydatków i odratujemy to co się da
 • edukacja Ciebie – zadbamy o to, abyś dostał potrzebną wiedzę, która jest Ci potrzebna do takiej usługi jak i po niej
 • bezpieczeństwo Twojego otoczenia – to co robimy jest bezpieczne dla mieszkańców i zwierząt, a trujące dla owadów,
 • normalne ceny – nie mamy najwyższych cen, ale i nie mamy najniższych cen.

 

KRISOFF najskuteczniej zadba o Twoje bezpieczeństwo ! 

To nasz priorytet i jedna z naszych największych wartości – skuteczna pomoc dla ludzi.

Jest ktoś kto oprócz KRISOFF naprawdę uczciwie podchodzi do chęci pomocy dla Ciebie i chce ci naprawdę pomóc ?
Czy trafiasz tylko na mówców i obiecywaczy jak w każdej branży, którzy dużo mówią , a mało robią ?
Uważaj na efekt pierwszego wrażenia u obiecywaczy , bo “opakowanie” często zawiera pułapkę czyli opakowaniu maskuje prawdziwą zawartość ! 
Rozumiesz co mam na myśli próbując ci to wytłumaczyć ?
 
Wracajmy do konkretów o pluskwach 🙂
 

Poniżej w treści tej strony możesz przeczytać więcej na poniższe pytania i dowiedzieć się więc o pluskwach.

 

Jak i gdzie szukać pluskwy domowej ?

Jak wygląda pluskwa domowa i jaka jest wielkość pluskwy ?

Jak wygląda gniazdo pluskwy domowej ?

Jak sprawdzić czy w domu są pluskwy ?

Jak wykonać zwalczanie pluskwy domowej ?

Skąd się biorą pluskwy domowe ?

Coś mnie gryzie w nocy w łóżku. Mam zapluskwione łóżko i robaki łóżkowe. Co zrobić ?

Jak zabezpieczyć mieszkanie , dom przed pluskwami ?

Ile kosztuje zwalczanie pluskwy domowej ?

Jaką metodą zwalczyć pluskwy domowe ?

Pluskwy w mieszkaniu ? Pluskwy w domu ?

KLIKNIJ TUTAJ i Zobacz stronę -> Zwalczanie pluskwy domowej – DUŻO INFORMACJI O ZWALCZANIU PLUSKWY

 
KRISOFF zdjęcie pluskwy domowej

Pluskwa domowa wielkości główki zapałki.

 

Morfologia owada.

Pluskwa domowa wielkość, jakiej wielkości są pluskwy ? Pluskwa ma spłaszczone, ciemnobrązowe ciało, długości ok 5mm , zwężające się ku przodowi. Nie ma skrzydeł. Na jej głowie znajduje się para cienkich czułków, za którymi położone są oczy. Narządy gębowe są przystosowane do nakłuwania skóry i do wysysania krwi. Samica jest nieco większa niż samiec .

Poniżej film z inspekcji

 

Jak i gdzie szukać pluskwy domowej ?

Gnieździ się najczęściej w pobliżu miejsc spania człowieka ( robaki w łóżku , robaki w pościeli ) – w trudno dostępnych szczelinach łóżek, zarówno drewnianych , metalowych jak i tapczanów, w szwach materaca i łóżka, w otworach i szparach ścian, sprzętów, za tapetami , za boazerią obrazami , w gniazdkach , w fotelach itp. 

Zapluskwione pomieszczenia można rozpoznać po charakterystycznym , odrażającym dla człowieka zapachu substancji wydzielanej przez specjalny gruczoł owada . Ściany w pomieszczeniach , zwłaszcza w pobliżu otworów i szczelin, mogą być zanieczyszczone odchodami owadów , a używana pościel może być poplamiona krwią.

Jak wygląda gniazdo pluskwy domowej ?

Gniazdo pluskwy domowej to małe skupiska pluskiew znajdujące się często w ciasnych i ciemnych miejscach, składające się z wielu stadiów rozwojowych pluskiew czyli widać jaja pluskiew, małe pluskwy jak i duże pluskwy i w około nich jest pełno małych czarnych kropek czyli odchodów ze stawionej krwi. Jeżeli coś takiego zobaczysz u siebie to jest znak, że masz w domu pluskwy i należy wykonać dezynsekcję czyli zwalczanie pluskwy domowej.

Ile żyją pluskwy domowe ? Biologia pluskwy domowej . Czym żywią się pluskwy?

Pluskwa żyje wg teorii ok 1-2 lat, a jej rozwój w temperaturze pokojowej, a więc w warunkach sprzyjających trwa ok 7-10 tygodni. Wykluta z jaja larwa jest podobna do postaci dojrzałej, tyle, że jest bardzo mała, prawie przezroczysta ( przez zewnętrzne powłoki ciała prześwituje układ pokarmowy ). 

Aby mogła się dalej rozwijać musi się nassać krwi.  Obserwacje wykazują , ze pobranie krwi jest warunkiem przejścia każdego następnego linienia. Pluskwa linieje pięciokrotnie . Po osiągnięci dorosłości składa w sumie ok 250-500 jaj ( dziennie średnio po 3-4 jaja ,a maksymalnie do 12 ) przymocowuje je kleistym płynem do podłoża. Larwa jest w stanie do ssania krwi już w kilkanaście godzin od wyklucia się. Po nassaniu staje się czerwona. W ciągu 3 dni krew w jej przewodzie ulega hemolizie i strawieniu, wówczas owad stopniowo ciemnieje, aż do barwy czerwonobrązowej.

Szkodliwość pluskwy domowej. Czy pluskwy są niebezpieczne ?

Pluskwy unikają światła i przeważnie atakują człowieka w nocy. Nakłuwają skórę w najcieńszych miejscach  i ssą krew nie z żył lecz z naczyń włosowatych. Trwające ok 15 minut ssanie pluskwa powtarza co 1-2 dni. Każdorazowo może pobrać ilość krwi o wadze dwukrotnie większej od ciężaru swego ciała.

Ukłucia pluskwy prawie nie są bolesne, ponieważ w czasie ssania wpuszcza ona do ranki znieczulającą wydzielinę gruczołów ślinowych, która jednocześnie zapobiega krzepnięciu krwi.

Jednak po upływie kilku minut do paru godzin od chwili ukłucia, zależnie od wrażliwości, wydzielina ta działa drażniąco powodując swędzenie i pieczenie. W miejscu ukłucia powstają białawe pęcherzyki. Rozdrapywanie może prowadzić do zmian chorobowych skóry .

Gorsze problemy robią z psychiką niż ze skórą.

Więc jeżeli zobaczysz brązowe robaczki w łóżku u siebie to należy wykonać zwalczanie pluskwy domowej.

Skąd się biorą pluskwy domowe ? Pluskwy domowe: Olszyn, Łomża, Mrągowo, Ełk, Ostróda, Ostrołęka , Szczytno, Przasnysz, Gołdap, Suwałki, Augustów, Giżycko, Mława ?

Najważniejsze jest niedopuszczenie do zagnieżdżenia się tych owadów w pomieszczeniach.

Pluskwy domowe przedostają się łatwo z sąsiednich lokali i kondygnacji przez wszelkiego typu otwory i szczeliny, np po przewodach elektrycznych, rurach gazowych, wodnych, centralnego ogrzewania, kanalizacyjnych, ale musi ich  być dużo w lokalu , bo przy pojedynczych sztukach najczęściej żyją w bliskim pobliżu żywiciela.

Możemy też pluskwy przynieść do swojego domu, mieszkania od naszych znajomych lub z miejsc gdzie w ostatnich dniach gościliśmy np. pociąg, autobus , apartament , hotel, wczasy za granicą, itd.

Jak zabezpieczyć mieszkanie, dom przed pluskwami ? Profilaktyka czyli co zrobić, aby zabezpieczyć się przed zagnieżdżeniem się pluskwy domowej ?

Nie należy popadać w panikę i w obsesję.

Należy więc zlikwidować wszelkie szpary i szczeliny w ścianach, futrynach itp, ale to tylko może im utrudnić zadomowienie się i ich nie usunie.

Przy przeprowadzkach z zapluskwionych mieszkań sprzęty i meble wnoszone do czystego pomieszczenia  należy dokładnie przejrzeć i w razie znalezienia śladów poddać zabiegowi  dezynsekcja przeciwko pluskwom. W sypialniach trzeba często i bardzo starannie przeglądać łóżka, tapczany, materace, szafy, obrazy, ramy i oprawy luster itp. Częste czyszczenia , wietrzenie i trzepanie jest podstawowym sposobem stworzenia warunków niedogodnych do masowego rozmnażania się pluskiew w mieszkaniach, domach itp ( ale to tylko spowalnia rozwój pluskwy a nie je zwalcza !).

Jeżeli to nie pomaga należy wykonać odpluskwianie – inaczej zwalczanie pluskiew domowych .

Jak wykonać zwalczanie pluskwy domowej ?

Niestety nie ma jednej skutecznej rady jak wytępić pluskwy, na pewno jest to trudne dla przeciętnej osoby, dlaczego tak myślę ? Ponieważ z doświadczenia od 2007 i opinii klientów, którzy dzwonią z całej Polski po poradę, wiem , że średnio z 8 na 10 firm ma z tym problem, aby zrobić skuteczne zwalczanie pluskwy domowej, więc tym bardziej będzie miała problem przeciętna osoba.

Przeciętna firma bardziej zadba o swój portfel niż o twój problem im dłużej będziesz mieć pluskwy tym więcej oni zarobią !!!!

Dlaczego tak trudno zwalczyć pluskwy domowe ?

Taka opinia bierze się stąd, że nieodpowiednie osoby biorą się za zwalczanie pluskiew i to generuje statystyki i opinię.

Tak jak w każdej branży czy to lekarze, fryzjerzy, mechanicy, budowlańcy itd, zawsze znajdzie sie ktos kto zrobi taniej i ktoś kto robi byle co byle jak, aby tylko skasować klienta, a czy to będzie skuteczne czy nie to się nie liczy, ma być opłacalne .

Dlatego wielu jest pseudo fachowców w internecie , ale takich prawdziwych ekspertów od zwalczania pluskiew jest w Polsce tylko mała ilość .

Jaką metodą zwalczyć pluskwy domowe ?

Nie ma jednej i skutecznej metody, bo sama metoda to nie wszystko.

Najprościej zadzwoń , aby dobrać rozwiązanie do Twojej sytuacji

 KRISOFF skuteczne zwalczanie pluskwy domowej tel 789-270-887

Nie ma jednej skutecznej metody do odpluskwiania, nawet najlepsza metoda zwalczania pluskiew może być nieskuteczna, jak ktoś bez kompetencji będzie się nią posługiwał, dlatego, aby skuteczne zwalczanie pluskwy domowej było poprawnie wykonane musi być synergia czyli odpowiedni technik wykonujący dezynsekcję + jego chęci nastawione na problem klienta, nie na zysk + odpowiednie środki do zwalczania pluskwy domowej + metoda dobrana do możliwości lokalu , w którym będą zwalczane pluskwy + wyposażenie i stan tego lokalu .

Ile kosztuje zwalczanie pluskwy domowej / odpluskwianie ? Jaka jest cena za zwalczanie pluskiew domowych ?

Jeżeli zwracacie uwagę tylko na cenę to wytłumaczę dla was w jakiej pułapce jesteście i ile zmiennych ma wpływ na cenę.

Mam nadzieję, że wytłumaczę to dla was w odpowiedni sposób, że ani najniższa cena i najwyższa nie są dla was dobrym rozwiązaniem.

Firma KRISOFF czyli MY 🙂 nie ma jednej stałej ceny odpluskwiania, bo cena zależy od wielu czynników. 

Cena skutecznego zwalczanie pluskwy domowej wynika z wielu czynników czyli:

 •  kto będzie robił dezynsekcję i czy mu zależy na wykonaniu skutecznej usługi – pamiętaj liczy się charakter osoby , jeżeli osoba wykonująca jest myśląca i ma chęci to się przyłoży do usługi , aby było to skutecznie MY TAK ROBIMY , a jak będzie to robiła osoba z charakterem cwaniaka i oszusta to zrobi to tak , aby doić ciebie z pieniędzy jak najdłużej TAK ROBI WIĘKSZOŚĆ FIRM – działa to w każdej branży
 • jak duża jest powierzchnia lokalu , w którym występują pluskwy – im większy lokal tym więcej środków trzeba zużyć , a to są większe koszty
 • jaką metodą będzie wykonywane zwalczanie – każda z metod ma swoje koszty – najtańszy jest zwykły oprysk, droższe jest zamgławianie na zimno ULV, a najdroższe jest zamgławianie na gorąco – zadymianie – na metodach też potrafią oszukać !!! Pokazać najdroższe rozwiązanie, a zrobić prawię samą wodą !!! Klient myśli , że ma bardzo dobrze a jest robiony w bambuko 🙁
 • jakimi środkami na pluskwy będzie robione zwalczanie pluskiew – mamy dostępnych na rynku zarejestrowanych kilkanaście- kilkadziesiąt środków ( w momencie pisania tej treści) i kilkaset niezarejestrowanych środków na pluskwy – w związku z tym ceny za list środka wahają się od kilkudziesięciu
 •  ile tego środka przeznaczy na lokal – można zrobić usługę jak ksiądz lub jak malarz – czyli skropić , aby było, aby klient widział, że ktoś był i coś zrobił lub zrobić to dokładnie raz przy raz – koszty dla wykonawcy mogą różnić się nawet o kilkaset procent !!!! – cwaniak może dać środka nawet na 5zł , a normalna firma jak KRISOFF musi zużyć za co najmniej 150-200zł środków , aby to zrobić na legalnych środkach i uczciwie jak malarz raz przy raz – policz sobie ile razy więcej od zarabia od nas w porównaniu do kosztów które ponosi , rekordziści i cwaniaki w Polsce ( bo i tak klient się nie zna i nie wie na co zwracać uwagę) potrafią zużyć środka na 5-10zł i kasować nawet po 1000-1500zł za dwupokojowe mieszkanie obiecując jakieś dziwne obietnice i nazywając też dziwnie i nie zrozumiale te swoje metody, albo kasują tak drogo , bo mogą mieć problem z EGO lub bardzo wysokie koszty prowadzenia działalności lub jedno i drugie razem i kilkoma zleceniami chcą na to zarobić – klient po zakupie niestety się rozczarowuje, że kupił pasztet w cenie STEKA
 • jak duże jest porażenie pluskwami czyli jakie stadia rozwojowe szkodnika występują w lokalu – jak problem jest zaawansowany to trzeba dobrać do tego odpowiednie rozwiązanie – wielu wykonawców w branży robi usługi kopiuj -> wklej – bez znaczenia od problemu , od wielkości lokalu , od przeznaczenia lokalu , itd u każdego robią to tak samo jakby myślenie sprawiało największy ból – niestety 🙁
 • PAMIĘTAJ – ważne jest – kto to robi, jakie środki zastosuje , jaką metodą będzie to robił i jak to zrobi, bo nawet najlepszą metodę można zepsuć, jakie wykonawca ma koszty i chęci zysku , itd.

Niestety nam trudno jest się przez tych cwaniaków i obiecywaczy na rynku przedzierać. Oni mówią wam to co chcecie usłyszeć, ale mają problem z dotrzymaniem słowa.

Czyli mimo tego, że nie są w stanie wam czegoś zrobić i o tym wiedzą to wam tego nie powiedzą , aby tylko zarobić za wszelką cenę !!! 🙁

Jedno jest pewne, że za 200-300zł to można sam środek kupić potrzebny do danej usługi, a gdzie dojechać, wykonać pracę, zużyć środek , mieć na koszty prowadzenia firmy ( chyba , że robi to nielegalnie )  i jeszcze na tym zarobić ?

Więc za taką stawkę musi być coś nie tak, gdzieś wykonawca musi oszczędzać, żeby mu na tym “coś” zostało.

Dlatego , jeżeli chcesz skorzystać z NORMALNEJ firmy jaką jest KRISOFF to zapraszamy 🙂

GWARANTUJĘ DLA CIEBIE, że to co robimy my i to co dostajesz u nas, a to co robią inne firmy to niebo a ziemia.

PORÓWNANIE trochę nie na miejscu, ale, żebyś zrozumiał – U nas dostajesz stół szwedzki z daniami głównymi, przekąskami, owocami, warzywami, napojami, a u nich ziemniaki z chlebem, abyś się zapchał.

Potrzebujesz zwalczania ? Dyskretnie i szybko Pomogę . Zadzwoń 789270887

Kontakt

Artykuł – Jeżeli coś cię swędzi na skórze , a ty podejrzewasz , że coś gryzie , ale brak jest śladów występowania owadów to może być to :

Lekarze twierdzą, że świąd skóry jest o wiele bardziej dokuczliwy niż ból. Może być spowodowany grzybicą, zapaleniem skóry albo świerzbem. Inne możliwe przyczyny to między innymi zapalenie wątroby i niedoczynność tarczycy. Sprawdź, jakie choroby objawiają się swędzeniem skóry.
Swędzenie skóry jest uciążliwe, ale czasami jest też objawem poważnej choroby. Sprawdź, o czym może świadczyć świąd skóry.
Wstrząs alergiczny: obrzęk, pocenie się i duszności
W dowolnym miejscu na ciele mogą się nagle pojawić czerwone, swędzące grudki. Jeśli towarzyszy im obrzęk powiek, warg i języka, a także osłabienie, duszności, obfite pocenie się i przyśpieszone bicie serca, prawdopodobnie doszło do ciężkiej reakcji alergicznej. Alergię mogą wywołać leki, żywność, a najczęściej ukąszenia owadów.
Rada lekarzy : Jeśli wiesz, że chory jest alergikiem i ma przy sobie zestaw przeciwwstrząsowy, użyj go. Natychmiast też wezwij pogotowie lub odwieź poszkodowanego do szpitala.
Grzybica: przyczyny, objawy i leczenie
Na jednej części ciała, np. na stopach, narządach płciowych czy nawet paznokciach pojawiają się czerwone, łuszczące się lub pokryte drobnymi łuseczkami swędzące plamy. To pierwszy objaw zakażenia grzybiczego, które można złapać, dotykając skóry lub korzystając z przyborów higienicznych czy ręczników chorego. Ale przyczyną zakażenia grzybicą, zwłaszcza u dzieci, może być też głaskanie kota.
Nasza rada lekarza: Kup w aptece dostępny bez recepty preparat (krem lub żel) i regularnie (chyba że w ulotce zaleca się inne stosowanie preparatu) smaruj nim chore miejsce. Jeśli po 1–2 tygodniach nie nastąpi zdecydowana poprawa, zgłoś się do dermatologa.
Zapalenie skóry
Na ciele pojawiają się czerwonawe lub wyraźnie różowe swędzące plamy. Niekiedy zmieniają się one w rozległe, swędzące pęcherze. W ten sposób objawia się wyprysk, zapalenie skóry oraz uczulenie po kontakcie z trującą rośliną.
Nasza rada lekarza : Ponieważ trudno odróżnić poszczególne dolegliwości, lepiej zastosować łagodne środki. Przede wszystkim przyjmij wapno lub dostępny bez recepty środek przeciwuczuleniowy. Następnie zmyj skórę letnią wodą z dodatkiem delikatnego mydła lub płynu do kąpieli. Po osuszeniu ciała, bolące miejsca posmaruj kremem lub maścią z hydrokortyzolem. Przez kilka dni nie używaj dezodorantów i perfum. Noś przewiewne ubranie z naturalnych włókien. Jeżeli nie nastąpi poprawa, idź do lekarza.
Świerzb: swędząca skóra i chropowata wysypka
Skóra bardzo swędzi, zwłaszcza w nocy. W fałdach skóry, między palcami, na nadgarstkach, łokciach, piersiach, pośladkach i w pasie pojawia się czerwona, chropowata wysypka. To klasyczne objawy świerzbu, choroby zakaźnej, która dziś wcale nie jest znana tylko ze starych podręczników medycyny. Przeciwnie – staje się coraz powszechniejsza. Objawy pojawiają się po 2 tygodniach od zakażenia i są reakcją alergiczną na świerzbowca – pasożyta, który drąży pod powierzchniową warstwą skóry korytarze, w których składa jajeczka.
Rada lekarza : Kup w aptece środek przeciwhistaminowy, który złagodzi swędzenie, i krem lub szampon do zwalczania świerzbowca. Używaj ich zgodnie z informacją zawartą w ulotce. Upierz w gorącej wodzie ubrania, pościel i ręczniki. Dopilnuj, by wszyscy domownicy i osoby blisko kontaktujące się z chorym w tym samym czasie poddały się kuracji. Gdy po dziesięciu dniach nie nastąpi znaczna poprawa, zgłoś się do lekarza. Potrzebne będą silniejsze leki.
Zakażenie enterowirusami: wysypka czerwonych plam i grudek
Skóra swędzi tam, gdzie pojawia się wysypka w postaci czerwonych plam i grudek. Występuje zwykle na pośladkach, między palcami stóp i dłoni. Enterowirus atakuje latem, głównie dzieci, przenosi się drogą pokarmową, a niekiedy kropelkową. Ujawnia się 3–5 dni po zakażeniu. Mija po tygodniu.
Nasza lekarza : Nie dawaj dziecku owoców cytrusowych, ostrych potraw, które drażnią śluzówkę. Po posiłku usta należy płukać solą kuchenną (płaska łyżeczka na szklankę ciepłej wody). Myj naczynia w gorącej wodzie lub stosuj jednorazowe sztućce i naczynia, by choroba nie rozprzestrzeniała się. Dawaj dużo płynów, np. wodę z sokiem (nie cytrusowym), herbatki ziołowe. Jeśli dziecko skarży się na ból skóry, podaj paracetamol, co także nieco zmniejszy swędzenie.
Niedoczynność tarczycy: swędzenie i łuszczenie się skóry
Nadmierna suchość skóry powoduje nie tylko swędzenie, ale też intensywne złuszczanie się naskórka z całego ciała. Zwykle towarzyszy temu wypadanie włosów. Dolegliwość jest skutkiem zbyt małej produkcji hormonów. Często objawia się ona w późniejszym wieku (po 65. roku życia). Bywa też sprowokowana leczeniem nadczynności tarczycy i przyjmowaniem niektórych leków.
Nasza lekarza : Jak najszybciej zgłoś się do lekarza, który skieruje cię na właściwe badania. Zanim będziesz mieć wyniki, ratuj się, nawilżając skórę odpowiednimi kremami i balsamami. Do mycia używaj delikatnych mydeł lub tzw. mydeł bez mydła (emolientów), które można kupić w aptece bez recepty. Są one przeznaczone głównie dla osób z atopowym zapaleniem skóry, ale i w tej sytuacji będą bardzo pomocne.
Zapalenie wątroby: świąd skóry na łydkach i przedramionach
Świąd skóry pojawia się przy zaawansowanej postaci choroby, która przez wiele lat, np. w przypadku zakażenia wirusem C, może przebiegać bez wyraźnych objawów. Najczęściej swędzi skóra na łydkach i przedramionach. Świąd jest tak dokuczliwy, że chory może rozdrapywać skórę aż do krwi.
Nasza lekarza: Nie obejdzie się bez specjalistycznej pomocy i dokładnie opracowanego leczenia. Swędzenie można ograniczyć, stosując zimne okłady bądź chłodzące żele.
Liszajec zakaźny: swędzenie skóry i strupy
To bakteryjna, bardzo zakaźna choroba, której towarzyszy silne swędzenie skóry. Pojawia się latem, zwykle u dzieci. Jej sprawcą jest gronkowiec lub paciorkowce. Oprócz swędzenia, dokuczliwym objawem choroby jest tworzenie się na skórze strupów. Przebieg choroby może być gwałtowny, skóra wygląda nieładnie, ale zakażenie łatwo się leczy.
Rada lekarza: Delikatnie przemywaj strupki letnią wodą z mydłem. Jeśli zmiany są ograniczone do jednego miejsca, smaruj je maścią z niewielką dawką antybiotyku (można kupić bez recepty), codziennie zmieniaj pościel i piżamę. Pilnuj, by dziecko nie zdrapywało strupków. Do kąpieli używaj letniej wody oraz mydła przeciwbakteryjnego. Do lekarza zgłoś się, jeśli liszajec objął znaczną powierzchnię skóry lub dziecko ma gorączkę powyżej 38°C. Często konieczne jest podanie antybiotyku, więc nie zwlekaj z wizytą, gdy po 3 dniach domowej kuracji dolegliwości nie ustępują.

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/sygnaly-ciala/swiad-jakie-choroby-objawiaja-sie-swedzeniem-skory_35534.html

Potrzebujesz więcej nt. pluskwy domowej ? Zadzwoń

Kontakt

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą