789 270 887 krisoff1@wp.pl

Zwalczanie pleśniakowca lśniącego.

plesniakowiec_lsnacyJak zwalczyć pleśniakowca lśniącego ?

 

Tępienie pleśniakowca lśniącego , opryski przeciwko pleśniakowcom na kurniku (Alphitobius diaperinus).

 

Pleśniakowiec lśniący nazywany inaczej chrząszczem ściółkowym jest dość częstym problemem na fermach drobiu – w kurnikach.

 

Żeruje w wilgotnej ściółce , przy karmnikach i poidłach , dość często jest przez ptaki mylony z paszą i pobierany jako pokarm co może powodować upadki na fermie .

Wyrządza także szkody konstrukcyjne , niszcząc budynek przez drążenie szczelin. Przy większym porażeniu zniszczona konstrukcja może powodować straty ciepła , podwyższając koszta produkcji .

Masz problem z pleśniakowcem i zastanawiasz się jak sobie poradzić z pleśniakowcem lśniącym ?

KRISOFF pleśniakowiec lśniący zwalczanie

25 litrów pleśniakowca po naszej usłudze z 1000m2

Chcesz wynosić go wiadrami po zwalczaniu ? 🙂 🙂 🙂

Możemy Tobie zagwarantować bardzo skuteczne likwidowanie pleśniakowca lśniącego poprzez integrowane metody opryskowe metodami na mokro , zamgławianie termiczne , zamgławianie ULV z zastosowaniem odpowiednich środków owadobójczych na owady dorosłe jak i preparaty na larwy pleśniakowca .

Oprócz zwalczania pleśniakowca prowadzimy , także profilaktyczne zabezpieczanie ferm przed pleśniakowcem lśniącym .

Na fermach drobiu czyli w kurnikach chrząszcz ściółkowy przenosi wiele chorób , które są groźne dla obecnego drobiu , takich jak:

 •  Salmonellę
 • E. Coli
 • Paciorkowce
 • oocysty kokcydiów

 • wirus choroby Mareka

 • białaczki drobiu

 • wirusa Gumboro

Klient mówi – Mam opryskiwacz i zagławiacz jakie środki kupić , aby skutecznie zwalczyć pleśniakowca ?

Samo posiadanie opryskiwaczy i środków to tylko podstawa , to jak posiadanie kurnika i pisklaków , a to ich poprawnego odchodowania jest dużo różnych czynników i mimo wielu odchowów wyniki też są różne ? Tak też dzieje się i ze zwalczaniem pleśniakowca. Trzeba mieś sprzęt , środki do zwalczanie oraz wiedzę co i jak zrobić , aby uzyskać jak najlepszy efekt !

Ile kosztuje zwalczanie pleśniakowca w kurniku ?

Cena zwalczanie pleśniakowca lśniącego w kurniku zależy od wielu wielu rzeczy.

Głownie od tego – Kto to robi zwalczanie, czym to robi , jak to robi !!!

Głównie zwalczanie pleśniakowca zależy od:

 • wielkości kurnika – mały kurnik mało pracy , duży kurnik dużo pracy
 • metody zwalczania pleśniakowca – najdrożej będzie przy zamgławianiu a najtaniej przy oprysku , ale nie zawsze
 • środków do zwalczania pleśniakowca – ich jakości , składu i ceny
 • ich ilość przeznaczonej do tępienia pleśniakowców
 • przy zamgławianiu na gorąco – koszty zwiększa dodanie nośnika o minimum kilkadziesiąt złotych
 • środków BHP – kombinezony , rękawiczki , filtropochłaniacze
 • wielkości kosztów firmy wykonującej – jak są duże koszty w firmie , dużo ludzi ,duże wypłaty dla zarządu, kredyty, leasingi to i ceny będą napompowane na pokrycie tych kosztów
 • od chęci zysku firmy wykonujące – mała firma często chce kilkoma zleceniami mieć na przetrwanie więc potrafią mieć wysokie ceny , albo ma słaby sprzęt , ubytki w wiedzy i będzie się kręcić po kurniku , a to spowoduje , że zamiast zrobić robotę w godzinę zrobi tam cały dzień i zamiast skasować np 700zł to weźmie 2000zł i zmarnuje 2 razy tyle chemii co powinien

W firmie KRISOFF mamy średnie ceny rynkowe. 

Nie jesteśmy ani najdrożsi i ani najtańsi.

Ceny usługi zwalczanie pleśniakowca w kurniku do 1000m2 w firmie KRISOFF zaczynają się od 600zł netto przy najtańszych rozwiązaniach dla bardzo oszczędnych klientów.

Zwalczanie skuteczne STANDARD czyli takie co działa u prawie każdego klienta w zadowalający sposób to już są koszty między 1000-1500zł netto.

Posiadamy także zwalczanie PREMIUM dla bardzo wymagających klientów, które rozpoczyna się od 1500zł netto, gdzie dobierane jest rozwiązanie pod konkretny budynek , indywidualny dobór środków i ich formulacji , jest skupianie sie na detalach i taka usługa składa się z wykonania minimum dwóch działań

Do tego należy doliczyć wszelkie koszty środków dezynfekujących, dodatków i dojazdu.

Ile czasu trwa zwalczanie pleśniakowca w kurniku ?

Budynek mający ok 1000m i wysokość ok 4-5m jesteśmy w stanie opryskać przy zwalczaniu w ok 25minut jak już jesteśmy przygotowani, taki czas jesteśmy w stanie osiągnąć z powodu wiedzy i wydajności urządzeń.

Większe urządzenie to szybsza usługa. A my pracujemy na dwa urządzenia 🙂

Działamy w miarę szybko bez zbędnego kręcenia się po fermie. Jak wszystko idzie zgodnie z planem to w ciągu godziny jesteśmy w stanie zamgławić ok 15000-20000m3 kubatury, ponieważ pracujemy na wydajnych urządzeniach PULSFOG .

Większość małych firma posiada najtańszy i najmniejszy zamgławiacz, aby było można sprzedawać zwalczanie pleśniakowca  metodą zamgławiania.

Najtańsza Igeba lub chińczyk potrafi być awaryjny i się wyłączyć w trakcie pracy, a przez to nie będziesz miał poprawnie dokończonej usługi, chociaż wykonawca powie , że jest OK i już wszystko zrobione🙂

Tak robią wykonawcy i żeby nie kamery na kurnikach klient by nie wiedział jak jest oszukiwany przez firmy od zwalczania owadów i dezynfekcji na kurnikach

Jaka jest skuteczność zwalczania pleśniakowca ? Jak długo będzie spokój ?

To zależy jak zaawansowany jest problem w budynku i ile on trwa i jak wygląda konstrukcja kurnika. Jak hodujesz pleśniakowca kilka lat to czemu oczekujesz, że go nie będzie po jednej dzynsekcji ? Przeważnie po zwalczeniu peśniakowca przez jakiś czas jest on prawie nie widoczny.

Jeżeli ktoś dzwoni do nas to już sam przeszedł wiele oprysków na pleśniakowca i wie jak rudna jest to usługa , aby pozbyć się ich w 100% i, że jest to prawie nie możliwe przy mocnym rozwoju w kurniku. Możliwe jest natomiast ograniczenie jego populacji do nie dokuczającego stanu.

Hodowco. Jeżeli skupiasz się tylko na niskiej cenie to jesteś w pułapce i my jako firma nie jesteśmy w stanie ci pomóc , ponieważ wiemy, że tylko chcesz mieć, a nie chcesz za to zapłacić.

Wielu hodowców posiada obsesję niskiej ceny czyli oszczędzania tam gdzie się nie powinno.

Oszczędzanie przez hodowcę powoduje to, że wiele firm wykonujących zwalczanie pleśniakowca lśniącego  też musi jakoś zaoszczędzić , aby dostosować się i przetrwać na rynku niskich cen – stosują najtańsze urządzenia,  najtańsze środki, ilość stężenia rozcieńczone do minimum , sprzedawanie środka, który został z usługi dla następnych klientów, za mała ilość środka przeznaczona na budynek , oprysk zamiast raz przy raz to jak ksiądz kropidłem, aby było, itd, itp.

Więc klient udaje, że płaci to firma udaje, że pracuje.

A, że wielu jest wykonawców cwaniaków i bez honoru, to wykona byle co, aby zarobić, aby przetrwać.

Bez znaczenia dla reputacji i Marki firmy. Liczy się tylko zysk 🙁

Wiele razy widziałem z klientami na kamerach u klientów jak najtańsi z branży , albo popularni obiecywacze ( niestety wiele osób wierzy w słowa kłamców przed wykonaniem a potem są rozczarowanie prawdą ) wylewali środek do kanalizacji( ci głupsi) lub przelewali w inne nieoznakowane bańki ( ci cwańsi ), aby jak najszybciej zużyć środek na terenie klienta i mieć puste oryginalne bańki na wyjeździe :(.

Nie mówiąc już o tym jak pracowali na pod wpływem różnych używek .

Gdzie jest to nie dopuszczalne.

Dlatego.

Bądź świadomy i wybierz mądrze i bezpiecznie, wybierz KRISOFF.

Zadzwoń i porozmawiajmy o Twojej sytuacji – tel 789 270 887

Należymy do

www.biofresh.com.pl

Oferujemy zwalczanie pleśniakowca lśniącego w kurniku .

Zwalczanie chrząszcza ściółkowego w kurnikach .

Obsługujemy Województwo Warmińsko-Mazurskie , podlaskie , mazowieckie : Augustów , Bagienice , Banie Mazurskie , Barczewo , gazowanie zboża Bartoszyce , Białystok. Bartąg , Biała Piska , Biskupiec , Bisztynek , Bogaczewo , Braniewo , Chorzele , Dobre Miasto , Dorotowo, Drygały ,Dywity , Działdowo , Dźwierzuty , Elbląg , Ełk , Frombork , Gietrzwałd , Giżycko, Ględy , Gołdap , Grodziczno ,a także Grom , Gronowo Elbląskie , Gronowo Górne , Górowo Iławeckie , Iława , Iłowo-Osada , Jamielnik , Jedwabno , Jeziorany , Jonkowo , Kieźliny , Kisielice , Korsze , Kowale Oleckie , Kruklanki , Kurzętnik , gazowanie zboża Kętrzyn , Lidzbark , Lidzbark Warmiński , Lubawa, Lubomino, Łomża, Kolno, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Świętajno, Żuromin , Ostrów Mazowiecka , Płońsk , Płock, Pułtusk, Wyszków , Ciechanów , Mława , Przasnysz , Mońki , Grajewo , Suwałki , Sejny , Sokółka , Małdyty , Mikołajki , Miłakowo , Miłki , Miłomłyn , Morąg , Mrągowo , Myszki , Nidzica. Nowa Wieś Ełcka , Nowe Miasto Lubawskie , Olecko , Olsztyn , Olsztynek , Orneta , Orzysz , Osieka , Ostróda , Pasym , Pasłęk , Piecki , Pieniężno , Pisz , Pozezdrze , Prostki , Płośnica , Reszel , Rozogi , Ruciane-Nida , Rudzienice , Rybno , Ryn , Różnowo , Samborowo , Siemki , Spychowo , Srokowo , Stare Juchy , Stawiguda , Susz , Szczytno , Sępopol , Wielbark , Wydminy , Węgorzewo , Zalewo , Łęgajny. Dezynsekcja kurników , opryski kurników , zamgławianie termiczne , dezynfekcja ferm drobiu, gazowanie kurników .

Nie ma twojej miejscowości ? Zadzwoń ustalimy czy jesteśmy w stanie ci pomóc i za ile :).

Oprócz zwalczanie pleśniakowców świadczymy jeszcze :

Call Now ButtonPorozmawiaj ze specjalistą